2020. február 27. Csütörtök / 27th February 2020, Thursday
I-es előadó / Lecture room I.
14:00-16:00:
Fogorvostudományok I. / Dentistry I.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Szalma József egyetemi docens, Fogászati és Szájsebészeti Klinika - Elnök
Dr. Balásné Dr. Szántó Ildikó egyetemi adjunktus, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Dr. Bán Ágnes egyetemi docens, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Dr. Turzó Kinga egyetemi docens, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Dr. Vajda Katalin egyetemi tanársegéd, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
14:00: Alexander Löwe
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
The comparison of the inferior alveolar nerve block (IANB) and the intraosseous anaethesia with the Quicksleeper 5
14:15: Szenttamási Martin
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Hőváltozások mérése műgyanta bázisú tömőanyagok polimerizációja során
14:30: Riegler Fanni, Toldi Tamara
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Fogszabályozásban használatos elasztikus gumik erődegradációjának mérése
14:45: Treib Philipp
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Electron microscopic and radiological examination of fractured root canal instruments
15:00: Bátori Nóra
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Pulpát érő hőhatások vizsgálata frontfog-felépítések során
15:15: Toldi Tamara, Riegler Fanni
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Ortodontiai elasztomerek elszíneződésének vizsgálata
16:00-18:00:
Fogorvostudományok II. / Dentistry II.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Turzó Kinga egyetemi docens, Fogászati és Szájsebészeti Klinika - Elnök
Dr. Gurdán Zsuzsanna egyetemi adjunktus, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Dr. Katona Krisztián rezidens orvos, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Dr. Kerémi Beáta egyetemi docens, Semmelweis Egyetem FOK, Orálbiológia Tanszék
Dr. Szabó Árpád egyetemi adjunktus, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
16:00: Fittler Márton Miklós
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Magyar pedagógusok felkészültsége fogászati sürgősségi esetek elsősegélynyújtása terén
16:15: Parnia Salimian
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Management of generated frictional heat during guided endodontic technique and its effect on the periodontal tissues
16:30: Sudár Anett
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Implantációs fogpótlások készítéséhez történő lenyomatvételi eljárások összehasonlítása különböző körülmények között
16:45: Mráz Nóra
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
A Moláris-Incizális Hipomineralizáció esetbemutatása gyermekeknél
17:00: Pintér Zsolt Balázs
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Kompozitok anyagtani tulajdonságainak vizsgálata és javításainak lehetőségei levegő-abráziós módszer használatával
17:15: Megyesfalvi Petra
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Disztálharapással jelentkező páciensek kefalometriai vizsgálata fogszabályozó kezelés hatására
17:30: Manolya Arslan
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Development of endodontic 3D models for practical training
III-as előadó / Lecture room III.
14:00-16:00
Konzervatív klinikai orvostudományok V. / Conservative Clinical Sciences V.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Kumánovics Gábor egyetemi docens, Reumatológiai és Immunológiai Klinika – Elnök
Dr. Karádi Oszkár egyetemi docens, Onkoterápiás Intézet
Dr. Molnár Gergő egyetemi docens, II. sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai, Diabetológiai Centrum
Dr. Mosdósi Bernadett egyetemi adjunktus, Gyermekgyógyászati Klinika
Dr. Nemes Orsolya egyetemi adjunktus, I. sz. Belgyógyászati Klinika
14:00: Csiák-Osztotics Kitti
Reumatológiai és Immunológiai Klinika
Kézfunkció károsodás vizsgálata és összefüggések kutatása a szérumban jelenlévő specifikus biomarkerekkel szisztémás sclerosisos betegekben
14:15: Csibi-Kuti Dóra Rebeka
Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet, Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet
Amiodaron gátolja a baktériumok növekedését – egy lehetséges „catheter lock”
14:30: Filipánits Kristóf
Reumatológiai és Immunológiai Klinika
A szájnyitási képesség mérési lehetőségei és lehetséges prognosztikai szerepe szisztémás szklerózisban
14:45: Korbely-Koncz Orsolya
Reumatológiai és Immunológiai Klinika
A betegség aktivitás megítélésének lehetőségei napjainkban szisztémás sclerosisban
15:00: Krampek Luca
Reumatológiai és Immunológiai Klinika
A kognitív funkciókárosodás vizsgálata szisztémás sclerosisban szenvedő betegekben
15:15: Szabó Szende Borbála
MOGYE, PTE ÁOK- Onkoterápiás Intézet, Marosvásárhely, Románia
Prediktív markerek vizsgálata rectum tumoros betegeknél
16:00-18:00:
Fogorvostudományok III. / Dentistry III.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Nagy Ákos egyetemi docens, Fogászati és Szájsebészeti Klinika - Elnök
Dr. Frank Dorottya egyetemi adjunktus, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Dr. Lempel Edina egyetemi adjunktus, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Dr. Sándor Balázs egyetemi adjunktus, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Dr. Vaszilkó Mihály egyetemi adjunktus, Semmelweis Egyetem FOK, Arc- Állcsont- Szájsebészeti és Fogászati Klinika
16:00: Horváth Kíra
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
A complement rendszer aktivációjának vizsgálata szisztémás autoimmun betegek kis nyálmirigyeiben
16:15: Müller Fanni
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Kiskorú gyermekek szüleinek tájékozottsága a fogbetegségekre vonatkozóan
16:30: Niklai Réka Rebeka
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Rögzített funkciós készülékek szkeletális és dentoalveoláris hatásának összehasonlító kefalometriai vizsgálata II. osztályú malokklúzió esetén
16:45: Horváth Orsolya
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
A szoptatás tejfogszuvasodásra gyakorolt hatásának retrospektív klinikai vizsgálata 3-5 éves gyermekek esetében
17:00: Tamás Dorottya Kinga
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Steroid kezelés hatásának vizsgálata bölcsességfog műtét posztoperatív szövődményeire
17:15: Sheida Azadikhah
Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Anatomical variations of mental foramen in the Hungarian population.
IV-es előadó / Lecture room IV.
14:00-16:00
Mikrobiológia, Immunológia, Farmakológia / Microbiology, Immunology, Pharmacology
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Prof. Dr. Pál Tibor egyetemi tanár, Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet - Elnök
Dr. Engelmann Péter egyetemi docens, Immunológiai és Biotechnológiai Intézet
Dr. Kemény Ágnes egyetemi docens, Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet
Dr. Minier Tünde egyetemi adjunktus, Reumatológiai és Immunológiai Klinika
Dr. Szőke Éva, egyetemi docens, Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet
14:00: Orlovácz Katalin
Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet
Három új picornavírus azonosítása vadon élő és laboratóriumi patkányok (Rattusnorvegicus) bélsár-, és szervmintáiban
14:15: Rawand Al badareen, Katalin Böröcz, Diána Simon
Immunológiai és Biotechnológiai Intézet
Detection of natural and infection induced antibodies in systemic autoimmune diseases
14:30: Szigeti Brigitta
PTE Természettudományi Kar
Mukóza asszociált invariáns T-sejtek (MAIT) TIGIT/CD226/CD155 immun-checkpoint útvonalának vizsgálata early-onset preeclampsia pathogenezisében
14:45: Komáromi Máté
Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézet
Természetes eredetű biomolekulák gyulladáscsökkentő hatásainak vizsgálata
15:00: Alkurdi Adnan
Gyógyszerhatástani Tanszék
Characterization of transgenic mice carrying the human somatostatin SSTR4 receptor
15:15: Max Heidböhmer
Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet
Development of a mouse model of diabetic neuropathy
16:00-18:00
Biokémia, Molekuláris sejtbiológia, Genetika / Biochemistry, Molecular cell biology, Genetics
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Prof. Dr. Pongrácz Judit Erzsébet egyetemi tanár, Gyógyszerészi Biotechnológia Intézet - Elnök
Dr. Berenténé Dr. Bene Judit egyetemi docens, Klinikai Központ Orvosi Genetikai Intézet
Dr. Bugyi Beáta egyetemi docens, Biofizikai Intézet
Dr. Kovács Krisztina egyetemi docens, Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézet
Dr. Polgár Beáta egyetemi adjunktus, Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet
16:00: Góra Valér
Biofizikai Intézet
Oxidáció hatása vázizom aktin és szívizom aktin biofizikai tulajdonságaira
16:15: Baksai Dániel, Le Thanh Phuong Uyen
Orvosi Biológiai Intézet és Központi Elektronmikroszkópos Laboratórium
Nitroprusszid nátrium kezelés antiproliferatív hatása melanoma sejtvonalakra
16:30: Berke Gergő
Transzlációs Medicina Intézet
A karboxil-észter lipáz (CEL) hibrid alléljének szerepe krónikus pankreatitiszben
16:45: Turcsán Márton
Orvosi Biológiai Intézet és Központi Elektronmikroszkópos Laboratórium
Temozolomide érzékenység vizsgálata humán glioblastoma sejtvonalakban
17:00: Paál Ágnes
Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézet
Egy ismert gyógyszermetabolit, a dezetil-amiodaron sugárérzékenyítő hatásának vizsgálata
17:15: Hetényi Roland
Biokémiai és Orvosi Kémia Intézet - Szentagothai Research Centre Research Group of Regenerative Science, Sport and Medicine
Cellular internalization of Thymosin beta-4
3. szemináriumi terem / Seminar room 3.
14:00-15:30
Gyógyszerészeti tudományok I. - Gyógyszerhatástan, klinikai gyógyszerészet / Pharmaceutical Sciences I.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Szabó László Gy. emeritus professzor, PTE GYTK Gyógyszerészeti Intézet – Elnök
Dr. Kuzma Mónika egyetemi adjunktus, PTE ÁOK Igazságügyi Orvostani Intézet
Dr. Huber Imre egyetemi docens, PTE GYTK Gyógyszerészi Kémiai Intézet
Dr. Börzsei Rita egyetemi adjunktus, PTE GYTK Gyógyszerhatástani Tanszék
Dr. Pandur Edina egyetemi adjunktus, PTE GYTK Gyógyszerészi Biológiai Tanszék
14:00: Füstös Mária Karina
Gyógyszerészeti Intézet és Klinikai Központi Gyógyszertár
Átfogó adatgyűjtés a graduális gyógyszerészképzés kurrikulum fejlesztéséhez
14:15: Gombor Boglárka
Gyógyszerhatástani Tanszék
Flavonoidok és metabolitjaik xantin-oxidáz gátló hatásának in vitro vizsgálata
14:30: Klenovics Szilvia
Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet
Kapszaicin tartalmú szilikon alapú bőrtapasz fájdalomcsillapító hatásának vizsgálata
14:45: Rajj Réka
Gyógyszerészeti Intézet és Klinikai Központi Gyógyszertár
Biológiai terápiában részesülő betegek gyógyszeres terápiáját befolyásoló tényezők felmérése
15:00 Simonicsová Dóra
Farmakognóziai Intézet
A levendula és a kakukkfű illóolajok in vitro antibakteriális hatásának vizsgálata légúti patogénekkel szemben
16:00-17:30
Gyógyszerészeti tudományok II. – Gyógyszerkémia, gyógyszeranalitika, farmakognózia / Pharmaceutical Sciences II.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Perjési Pál egyetemi tanár, PTE GYTK Gyógyszerészi Kémiai Intézet - Elnök
Dr. Deli József egyetemi tanár, PTE GYTK Farmakognóziai Intézet
Dr. Rozmer Zsuzsanna egyetemi adjunktus, PTE GYTK Gyógyszerészi Kémiai Intézet
Hartnerné Pohóczky Krisztina egyetemi adjunktus, PTE GYTK Gyógyszerhatástani Tanszék
Dr. Pál Szilárd egyetemi adjunktus, PTE GYTK Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézet
16:00: Andor Virág
Farmakognóziai Intézet
Magyarországon termesztett datolyaszilva (Diospyros kaki L.) fajták fitokémiai és megporzásbiológiai jellemzői
16:15: Krausz Fanni
Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézet
Gyermekbarát ízjavító kakaószirup
16:30: Sali Nikolett
Farmakognóziai Intézet
Solidago hibridek gyógyászati jelentősége. Avagy messze esik-e az alma fájától?
16:45: Skaper Renáta
Gyógyszerhatástani Tanszék
Zearalenon-14-szulfát kölcsönhatásainak vizsgálata szérum albuminnal és béta-ciklodextrinekkel
17:00 Szabó Ákos Bálint
Gyógyszerhatástani Tanszék
Alternariol mikotoxin eltávolítása vizes oldatokból és borból béta-ciklodextrin gyöngypolimerrel
17:15: Vizeli Mária Beáta
Szerves és Gyógyszerkémiai Intézet
A timol - szérum albumin kölcsönhatás vizsgálata optikai spektroszkópiai módszerekkel
Dékáni Tanácsterem / Dean’s Office
12:00-14:00:
Élettan, kórélettan IV. / Physiology, pathophysiology IV.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Gaszner Balázs egyetemi docens, Anatómiai Intézet – Elnök
Dr. Péczely László egyetemi adjunktus, Élettani Intézet
Dr. Gyöngyi Zoltán tudományos főmunkatárs, Népegészségtani Intézet
Dr. Varjú-Solymár Margit egyetemi adjunktus, Transzlációs Medicina Intézet
Dr. Garami András egyetemi docens, Transzlációs Medicina Intézet
12:00: Géczi Fanni
Élettani Intézet
Intaamygdaloid oxitocin hatása új tárgy felismerési tesztben és open field tesztben.
12:15: Berke Gergő
Transzlációs Medicina Intézet
Egy gyakori kimotripszin C (CTRC) polimorfizmus vizsgálata krónikus pankreatitiszben
12:30: Kató Dorottya
Transzlációs Medicina Intézet
A krónikus pancreatitis korai fázisának vizsgálata: a GOULASH-PLUS klinikai vizsgálat elso 20 hónapjának eredménye
12:45: Kiss Anna Aranka
Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Metabolikus hormonok vizsgálata az anyatejben
13:00: Schekk Anna Mária
Transzlációs Medicina Intézet
Urocortin II centrális energetikai hatásainak elemzése az öregkori cachexia kialakulásában
14:00-16:00:
Egészségtudományok/ Health Sciences
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Prof. Dr. Kiss István egyetemi tanár, Orvosi Népegészségtani Intézet - Elnök
Dr. Gerencsér Gellért gyetemi adjunktus, Orvosi Népegészségtani Intézet
Dr. Darnai Gergely tudományos munkatárs, Magatartástudományi Intézet
Dr. Gombos Katalin egyetemi adjunktus, Laboratóriumi Medicina Intézet
Dr. Bogner Barna klinikai főorvos, Pathologiai Intézet
14:00: Pintér Zsolt Balázs
Szimulációs Oktatási Központ – MediSkillsLab
A közeli kortársoktatás hatékonyságának vizsgálata alapvető sebészeti készségek oktatásakor
14:15: Berki Dávid
Orvosi Népegészségtani Intézet
Placebo a balneológiai kettősvak vizsgálatokban
14:30: Dombai Flóra
Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Hogyan befolyásolja a pasztörizálás az anyatej hormontartalmát?
14:45: Kerekes Júlia
Élettani Intézet
Térlátásszűrő mobilalkalmazás vizsgálati paramétereinek tesztelése
15:00: Korán Eszter
Gyermekgyógyászati Klinika
Környezeti tényezők szerepe az esszenciális hipertóniában elhízott gyermekekben
15:15: Orgoványi Máté
Transzlációs Medicina Intézet
Kockázatalapú szűrés a prediabetes/diabetes mellitus felismerésében
15:30: Wiegand Zsófia Beáta
Magatartástudományi Intézet
Az interkulturális kompetencia fejlődése orvostanhallgatók körében
16:00-18:00:
Operatív Orvostudományok III. / Operative Clinical Sciences III.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Kövesi Tamás egyetemi docens, Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet - Elnök
Dr. Gaál Valéria egyetemi adjunktus Szemészeti Klinika
Dr. Farkas Bálint egyetemi adjunktus, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Dr. Nagy Bernadett szakorvos, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Dr. Papp Róbert egyetemi adjunktus, Sebészeti Klinika
16:00: Ilonka Orsolya
Gyermekgyógyászati Klinika
Érsérüléssel szövődött gyermekkori supracondylaer humerus törések kezelése
16:15: Kató Dorottya
Szemészeti Klinika
Sebgyógyulási folyamatok vizsgálata glaucomába
16:30: Villányi Gergely
Ortopédiai Klinika
A cement nélküli térdprotézisek eredményei klinikánkon
16:45: Szabó Éva
Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika
Krónikus oro-antralis fistula hagyományos és endoszkópos ellátását követő életminőség változás összehasonlító vizsgálata
17:00: Szabó Réka Judit
Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika
Életminőség-felmérés és száloptikás endoszkóppal végzett nyelésvizsgálat korai stádiumú hangajak tumorok szén-dioxid lézerrel végzett transzorális reszekcióját
17:15: Stankovics Levente, Takáts Dániel
Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet
Trauma indukálta koagulopátia vizsgálata légimentésben ellátott súlyos sérült betegeknél
17:30 Bosnyák Inez
Szemészeti Klinika
Szemészeti biometriai mérések összehasonlítása „swept source” optikai koherencia tomográfiával és parciális koherencia interferometriával