2020. február 28. Péntek / 28th February 2020, Friday
I-es előadó / Lecture room I.
12:00-14:00:
Operatív Orvostudományok IV. / Operative Clinical Sciences IV.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Prof. Dr. Bogár Lajos egyetemi tanár, Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet - Elnök
Dr. Bakó Péter egyetemi adjunktus, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika
Dr. Papp András egyetemi docens, Sebészeti Klinika
Dr. Papp Szilárd egyetemi adjunktus, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Dr. Szalai Eszter egyetemi adjunktus, Szemészeti Klinika
12:00: Éreth Zsófia
Szívgyógyászati Klinika
Coronaria bypass gradt in stent restenosis
12:15: Szabó Zita
Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Ovarium hyperstimulációs szindróma (OHSS) során képződött peritoneális folyadék biokémiai és biológiai analízise
12:30: Sümegi Donát
Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet
A presepsin, mint a szepszis egy korai, szenzitív biomarkere
12:45: Hoffart Karina
Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet
Postoperatív felépülés kiértékelése Likert-skálás kérdőívek használatával
13:00: Kovács Viktória
Idegsebészeti Klinika
Neurovascularis kapcsolás monitorozása TCD segítségével
13:15: Bölcsföldi T. Barbara
Fül-, Orr-, Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika
Kadáver disszekciós vezérfonal az endoszkópos fülsebészethez
13:30: Kormos Edina Ilona
Gyermekgyógyászati Klinika
Syndactylia műtéti kezelésének hosszú távú nyomon követése
II-es előadó / Lecture room II.
12:00-14:00:
Konzervatív klinikai orvostudományok VI. / Conservative Clinical Sciences VI.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Prof. Dr. Szokodi István egyetemi tanár, Szívgyógyászati Klinika - Elnök
Dr. Radovits Tamás egyetemi docens, Semmelweis Egyetem - Elnök
Dr. Minier Tünde egyetemi adjunktus, Reumatológiai és Immunológiai Klinika
Dr. Rózsai Barnabás egyetemi adjunktus, Gyermekgyógyászati Klinika
Dr. Tóth Márton egyetemi adjunktus, Neurológiai Klinika
12:00: Lukács Réka Aliz
Szívgyógyászati Klinika
Természetes clusterek azonosítása és túlélésvizsgálata myokardiális infarktuson átesett idős betegek esetén
12:15: Debreceni Dorottya
Szívgyógyászati Klinika
Konvencionálisan végzett, valamint zero-fluoroszkópos katéterablációk összehasonlítása PSVT-k esetén: single-center vizsgálat
12:30: Ottóffy Máté
I. sz. Belgyógyászati Klinika
A direkt orális antikoaguláns kezelés pitvarfibrilláció katéter-ablációja során – Randomizált kontrollált vizsgálatok meta-analízise
12:45: Herman Adél
I. sz. Belgyógyászati Klinika
Testösszetétel-változások vizsgálata rövid távú, súlyos hypothyreosis kezelése során
13:00: Varga Júlia
Gyermekgyógyászati Klinika
Noninvazív kardiovaszkuláris rizikóbecslés elhízott gyermekekben
13:15: Kremzner Noémi Rita, Homoki Orsolya
Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézet
Az Olaparib sugárérzékenyítő hatásának vizsgálata méhnyakrák sejtvonalakon
13:30: Szabó Anna
Szívgyógyászati Klinika
Az MR viabilitás vizsgálat szerepe a jobb coronaria (RCA) krónikus totális okklúzió (CTO) rekanalizációjának tervezésében
3. szemináriumi terem / Seminar room 3.
11:00-12:45:
Tudomány, ami összeköt előadások 1. / Young scientists 1.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Garami András egyetemi docens, Transzlációs Medicina Intézet - Elnök
Dr. Erhardt Éva, egyetemi docens, Gyermekgyógyászati Klinika
Dr. Ollmann Tamás egyetemi adjunktus, Élettani intézet
Dr. Lempel Edina egyetemi adjunktus, Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Dr. Solt Zsuzsanna szakmai munkatárs, biológus, Oktatási Hivatal
11:00: Darvas Dominik
Jurisich Miklós Gimnázium Kőszeg
A leggyakoribb invazív- és noninvazív Képalkotási módszerek a kardiológiai diagnosztikában
11:15: Deme Zsófia
Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium
Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története
11:30: Gál Borbála
Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium
Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története
11:45: Harza Márk, Tímár Dorina
Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium és Kollégium
Diagnosztikai képalkotás
12:00: Mong Eszter
Székesfehérvéri Vasvári Pál Gimnázium
Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története
12:15 Zsíros Ildikó
Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium, Csorna
Tenyérnyi gyermekek „Akik túl korán érkeztek”
12:30 Kis Gadó Réka
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Pécs
Élelmiszerfeldolgozási eljárások hatásának vizsgálata a sütőtök karotinoidtartalmára
12:45 Nyisztor Sarolta, Storcz Júlia
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma
A terhesség alatti dohányzás hatása a koraszülött retinopátiára
III-as előadó / Lecture room III.
14:00-15:15
Tudomány, ami összeköt előadások 2. / Young scientists 2.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Prof. Dr. Ertl Tibor egyetemi tanár, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika- Elnök
Dr. Faluhelyi Nándor egyetemi adjunktus, Orvosi képalkotó Klinika
Dr. Horváth Gábor rezidens orvos, Gyermekgyógyászati Klinika
Dr. Környei Bálint Soma PhD-hallgató, Orvosi Képalkotó Klinika
Dr. Vass Réka Anna PhD-hallgató, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
14:00 Ézsiás Éva
Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény
Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek történet
14:15 Fejes Nikolett
Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium
Az anorexia nervosa ábrázolása két kottárs ifjúsági regényben
14:30 Hancsicsák Gábor
Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium
Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története
14:45 Montvai Szilárd
Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium
Diagnosztikai képalkotás a fogászatban
15:00 Nagy Levente
Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium és Kollégium
Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története
15:15 Róde Kinga Petra
Gödöllői Református Líceum Gimnázium
Testhőmérséklet szabályozás
5. szemináriumi terem / Seminar room 5.
14:00-15:15
Tudomány, ami összeköt előadások 3. / Young scientists 3.
Bíráló Bizottság / Jury Panel:
Dr. Erhardt Éva, egyetemi docens, Gyermekgyógyászati Klinika - Elnök
Dr. Garami András egyetemi docens, Transzlációs Medicina Intézet
Dr. Ollmann Tamás egyetemi adjunktus, Élettani Intézet
Dr. Péczely László egyetemi adjunktus, Élettan Intézet
Dr. Solt Zsuzsanna szakmai munkatárs, biológus, Oktatási Hivatal
14:00 Bór Anett
Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg
Koraszülött tehetségek nyomában
14:15 Kocsis Győző Viktor
Derecskei I. Rákóczi György Gimnázium
Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története
14:30 Miski Zoltán, Radács Szabolcs, Varga Krisztofer
Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium és Kollégium
Akik túl korán érkeztek- koraszülöttek története
14:45 Oroz Melitta
Nyíregyházi Zríny Ilona Gimnázium
Testhőmérséklet szabályozás
15:00 Tisza Péter József
Mozgásszervi képalkotó diagnosztika
15:15 Tóth Zsüliett
Fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium és Kollégium
A koraszülöttség