Gyászhír - dr. Acsádiné dr. Jáni Ágnes

2018. május 22.

Mély fájdalommal tudatjuk a magyarországi barátokkal és a volt munkatársakkal, hogy dr. Acsádiné dr. Jáni Ágnes hosszú betegség után Bostonban elhunyt.

Ágnes a University of Connecticut Neurofiziológiai és Neuromuszkuláris Intézetének professzora volt megbízott klinikaigazgatóként.

1981-ben végzett a Pécsi Orvostudományi Egyetemen. Ezt  követően a POTE Központi Klinikai Kémiai Laboratóriumban dolgozott évekig Jobst és Kellermayer Professzor Urak mellett.

1989-től experimentális munkát végzett a génterápia területén a University of Wisconsin és a Montreal Neurology Institute intézményekben.

Klinikai kutatómunkája az amiotrófiás laterálszklerózis, a Charcot-Marie-Tooth és  a miaszténia grávisz betegségekre irányult.

Magyarországi gyászszertartása július 12-én 12 órakor lesz a pécsi Széchenyi téri Belvárosi Templomban.

Emlékét kegyelettel őrizzük.

dr. Jáni Marta és dr. Acsádi Gyula