Dr. Mészáros Zsuzsanna kapta a Pongrácz Sándor-díjat

2018. június 25.

Dr. Mészáros Zsuzsanna kapta idén a Pongrácz Sándor-díjat a paksi Semmelweis-napi városi ünnepségen, ahol Szabó Péter polgármester mondott köszöntőt. A kitüntetést az egészségügyben dolgozók elismerésére alapította a paksi önkormányzat, és 1999 óta minden évben ezen a rendezvényen adják át.

Dr. Mészáros Zsuzsanna gyermekorvos harminc éve dolgozik Pakson. Általános orvosi diplomáját 1983-ban vette át a Szegedi Orvostudomány Egyetem Általános Orvosi Karán. Az egyetem elvégzése után a szentesi kórház gyermekosztályán kezdett dolgozni, majd 1987-ben csecsemő- és gyerekgyógyász szakvizsgát tett. 1988-tól körzeti gyermekorvosként folytatta pályafutását. 1988. február 15-től dolgozik Pakson a IV. számú gyermekorvosi körzetben. 1997-ben ifjúságegészségügy és iskolaorvostan szakvizsgát tett, a gyermekkörzeti mellett iskolaorvosi feladatot is ellát. 1995-től rendszeresen részt vesz a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Kar (PTE ÁOK) Családorvostani Intézet által szervezett családorvosi képzéseken. 2002-től a PTE ÁOK Családorvostani Intézet házigyermekorvos-oktatója. A gyermekgyógyászati képzések mellett rendszeresen részt vesz mentori kurzusokon is.

Forrás

telepaks.net