2018/2019. tanév őszi szemeszterének tudományos ülései

2018. szeptember 24.

A Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara, az MTA Pécsi Akadémiai Bizottság Orvosi Tudományok Szakbizottság Gyógyszerészeti Munkabizottsága és a Dékány Miklós Alapítvány tisztelettel meghívja Önt és munkatársait a 2018/2019. tanév őszi szemeszterének tudományos üléseire.

A Fórum helyszíne

PTE Szentágothai János Kutatóközpont B002 előadóterem Pécs, Ifjúság útja 20.

A Fórum minden alkalommal 17 órakor kezdődik

2018. október 4.

(Helyszín változás: PTE SzKK Dr. Bachmann Zoltán előadóterem, Pécs, Ifjúság útja 20. )

Balázs Viktória Lilla (PhD hallgató, PTE GYTK Farmakognóziai Intézet): Illóolajok biofilm-képződést gátló hatásának vizsgálata.

Salem Ala' (PhD hallgató, PTE GYTK Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézet): Nanotechnology in pharmaceutics.

2018. október 11.

Dr. Vida Róbert (PTE GYTK Gyógyszerészeti Intézet és Klinikai Központi Gyógyszertár): Az online gyógyszerforgalmazási tér és a hamis gyógyszerek értékelésének lehetősége: Betegbiztonsági kockázat értékelési metodika fejlesztése.

Dr. Horváth Györgyi (PTE GYTK Farmakognóziai Intézet): A fahéjkéreg illóolaj alkalmazhatósága légúti betegségek esetén – in vitro és in vivo tapasztalatok.

2018. október 18.

Dr. Kocsis Béla (PTE ÁOK Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet): Újabb diagnosztikus és terápiás lehetőségek a klinikai mikrobiológiában.

Dr. Ábrahám Eszter (PTE GYTK Gyógyszerészeti Intézet és Klinikai Központi Gyógyszertár): Kórházi-klinikai gyógyszerész lehetőségei és kihívásai az onkológiai betegellátásban.

2018. október 25.

Dr. Hankó Zoltán (Magyar Gyógyszerészi Kamara): Milyen jövő vár a fiatal magyar gyógyszerészekre?

Dr. Nemes Csaba Miklós: Medicina a képzőművészetben - képzőművészet a medicinában.

2018. november 8. (A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából)

Prof. Dr. Keglevich György (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem): Biológiailag aktív szerves foszforvegyületek szintézise.

Dr. Grunda Miklós (Szentkirály Patika, Szabadszentkirály): Hogyan legyünk fiatalon gyógyszertárvezetők?

2018. november 15. (A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából)

Prof. Dr. Reglődi Dóra (PTE ÁOK Anatómiai Intézet): A sokszínű PACAP.

Prof. Dr. Kálai Tamás (PTE ÁOK Szerves és Gyógyszerkémiai Intézet): Nitroxidokkal módosított szénciklusok, heterociklusok és biomolekulák: lehetséges alkalmazások a diagnosztikában és a terápiában.

2018. november 29. (A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából)

Dr. Kis Zoltán (Országos Epidemiológiai Központ): Veszélyes virális kórokozók diagnosztikája.

Székely Adrienn (TDK hallgató, PhD hallgató, PTE GYTK Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézet): Félszilárd gyógyszerformák stabilitásvizsgálata.

Vörös Virág (TDK hallgató, PTE GYTK Gyógyszerhatástani Tanszék): 2’R- ochratoxin A és dihidrocitrinon mikotoxin metabolitok kölcsönhatásainak vizsgálata humán szérum albuminnal.

A program változtatásának jogát fenntartjuk!

Dr. Ács Kamilla, titkár

Dr. Horváth Györgyi, elnök