VII. Szentágothai Nap

2018. november 12.

Hetedik alkalommal tartottak a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontjában tudományos ünnepséget, amivel a névadó születésnapjára emlékeztek.

A kutatóközpont dr. Bachman Zoltán előadótermében dr. Bíró Tamás egyetemi tanár a „Chili, Cannabis, Forrest Gump” címmel tartott érdekes előadást. Ezt követően ötödik alkalommal adták át a Szentágothai és Junior Szentágothai díjakat.

Idén Szentágothai díjban részesült dr. Czéh Boldizsár, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Laboratóriumi Medicina Intézetének egyetemi tanára, a Szentágothai János Kutatóközpont Strukturális Neurobiológiai Kutatócsoportjának vezetője. A Junior Szentágothai díjat dr. Borbély Éva, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézetének adjunktusa, a Szentágothai János Kutatóközpont Molekuláris Farmakológiai kutatócsoportjának tagja kapta. Mindkét díjazott az emlékplakettek átvételét követően érdekes előadással mutatta be munkásságát, kutatási területét.

Az ünnepség részeként a három éve indított, és a hónap végén záruló Szentágothai János Tehetségtámogató Program 2015-2018-as időszakban támogatott kutatói: Kemenesiné dr. Kurucz Kornélia, dr. Kecskés Miklós és dr. Montskó Gergely mutatták be az elmúlt 3 évben elért eredményeiket.

Forrás:

PTE