Megjelent az Orvoskari arcképcsarnok második kötete

2019. január 2.

2018 végén megjelent az Orvoskari arcképcsarnok második kötete, ami – csakúgy, mint az első – portrébeszélgetéseket tartalmaz karunk professzoraival. A 14 nagy riport szereplői: dr. Fekete Miklós, dr. Fischer Emil, dr. Gallyas Ferenc, dr. Götz Frigyes, dr. Karádi Zoltán, dr. Lázár Gyula Levente, dr. Lénárd László, dr. Mózsik Gyula, dr. Ohmacht Róbert, dr. Pintér András, dr. Schneider Imre, dr. Soltész Gyula, dr. Szabó István és dr. Vértes Marietta.

A beszélgetésekben nagyjaink életútjai elevenednek meg színes, érdekes, fordulatos történetekben, visszaemlékezésekben, őszinte, személyes vallomásokban, sok-sok tanulsággal. Elmélyült válaszaikkal a megszólítottak abban is segítenek, hogy karunk klinikáinak, intézményeinek történetét is jobban megismerhessük, továbbá azokat a ma már ikonikus személyeket - oktatókat, kutatókat, klinikusokat -, akik tevékenységükkel jelentősen hozzájárultak a Pécsi Tudományegyetem Orvostudományi Karának hírnevéhez.

A portrébeszélgetéseket Schweier Rita, a fotókat Kalmár Lajos készítette.