Karunk is képviseltette magát a Magyar Kórházszövetség XXXI. kongresszusán

2019. április 17.

Karunk Szimulációs Oktatási Központja, Műveleti Medicina Tanszéke, valamint 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központja is képviseltette magát a Magyar Kórházszövetség XXXI. kongresszusán, idén első alkalommal.

Az eseményen az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK)"Skill laborok fejlesztése (EFOP-4.2.2-16-2017-00001) elnevezésű projektjének szakmai vezetésével közösen állítottak ki az egyetemi intézmények képviselői is. Az ÁEEK és Pécsi Tudományegyetem munkatársai az érdeklődők számára tájékoztatást adtak a projekt szakmai célkitűzéseiről, jelenlegi státuszáról és a jövőbeni terveikről, emellett szakmai egyeztetést tartottak a közös konzorciumban megvalósuló, országos programról.

A kongresszus egyik legizgalmasabb programpontján, a Jövő Kórháza kiállításon az egyetem szakértőinek aktív közreműködésével mutatták be a 3D nyomtatási technológiát, és az alsó végtagi humán exoskeletonokat, amik a rehabilitációs robotika legújabb vívmányai. Az egyetem részvételének fontos célja volt a piaci, céges kapcsolatok erősítésre is. Ebben konkrét együttműködési program előkészítése indult meg a Speeding Kft.-vel és a CAE Healthcare Hungary Kft.-vel, emellett számos kiállító cég érdeklődött az egyetemen zajló kutatás-fejlesztési portfólióról.