"Az egyetemeken pazarlón gazdálkodunk a nők tehetségével" - interjú dr. Reglődi Dórával

2019. május 6.

Karunk Anatómiai Intézetének professzora, tudományos dékánhelyettese szerint a nők előre jutását a megszokás és a nevelés gátolja. Dr. Reglődi Dóra arról nyilatkozott a Népszavának, hogy miben különböznek a fiúk és a lányok nevelési szempontjai, és ez hogyan hat későbbi életükre.

"A fiúkat a szüleik eleve arra nevelik, hogy igyekezzenek vezéregyéniségek, irányítók lenni. A lányok nevelésében ez nem lényeges szempont. Pályám során megtapasztaltam, hogy egy férfi számára mennyire fontos a vezetői poszt, sokszor láttam, hogy egy férfi akár egy teljesen súlytalan vezetői posztért is remegett, mindent megtett, mindent megmozgatott. Alapvetően természetesen nem az a gond, hogy nem minden nő akar vezető lenni, hanem az, hogy nagyon kevesen vagyunk női vezetők. Ez ugyanis pazarlás, méghozzá társadalmi szintű. A társadalom egészének teljesítménye lesz attól gyengébb, ha a tehetségek nem jutnak el a nekik megfelelő döntési szintre."

A teljes cikk itt olvasható: