Pécsi Sürgősségi Napok – szeptember 13-14.

2019. szeptember 9.

Idén immár 14. alkalommal rendezik meg a Pécsi Sürgősségi Napokat szeptember 13-án és 14-én.

Az idei rendezvény egyik fő témája az elsősegélynyújtás, és ezen belül az újraélesztés társadalmasítása. A témakörrel foglalkozó szekciókban magyar és angol nyelvű előadások is lesznek, számos hazai és nemzetközi szakember részvételével.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kara Sürgősségi Ellátási és Egészségpedagógiai Intézetének kollégái elindították a “Kids save lives in Hungary” kezdeményezést, ami a “Kids save lives” világszintű projekt hazai adaptációja. A szervezők egy újraélesztési flashmobbal is készülnek a pécsi Széchenyi téren szeptember 13-án, “Nyomás a térre! – Hősködj velünk!” elnevezéssel. A flashmob keretében pécsi általános iskolások és óvodások a Széchenyi téren a Voisingers kórus által élőben előadott Stayin’alive című dalra gyakorolják majd a mellkaskompressziót.

Forrás:

bama.hu