Magyar Tudomány Ünnepe 2019 - regisztráció

2019. szeptember 17.

A Magyar Tudományos Akadémia 2019 novemberében 16. alkalommal rendezi meg a hazai tudományos élet kitüntetett eseményét, a „Magyar Tudomány Ünnepe 2019” című országos és határon túli programsorozatot, amelynek idei mottója: „Értékteremtő tudomány”.

Az idei rendezvénysorozat kitüntetett célja: felhívni a figyelmet arra, hogy támogató környezetben valamennyi tudományterület megteremti – egy nemzet jólétét szolgálva, nemzeti kincseit gyarapítva – azt az értéket, amely annak megfelelő helyén hasznosul, és ezek az értékek természetükből adódóan más módon mérhetőek. A programsorozat foglalkozik azzal a jelenséggel, hogy több tudományterületen paradigmaváltás megy végbe napjainkban, valamint hangsúlyozza a kutatási eredmények felelős interpretálását. Az idei mottó felhívja a figyelmet a kutatói pálya vonzerejére is, és a kutatómunkát mint hivatást hirdeti a felnövekvő generációk számára.

Kiemelt témakörök:

• fenntartható környezetgazdálkodás és az éghajlatváltozás kihívásai;
  • az őshonos magyar nyelv és nyelvközösség az ezredforduló utáni világban;
  • a népegészségtan legújabb eredményeinek megismertetése;
  • új gyógyszerek előállítása: kutatás és innováció;
  • precíziós növénytermesztés;
  • mesterséges intelligencia és automatizálás az élettudományokban, képi analitika a sejtkutatásban;
  • a körforgásos gazdaság kulcskérdései;
  • csúcs kutatási infrastruktúrák (nagyberendezések) értékteremtése a legújabb technikákon keresztül

A 2019. évi Magyar Tudomány Ünnepe kapcsolódik továbbá az Eötvös Loránd halálának 100. évfordulója alkalmából meghirdetett Eötvös-emlékévhez; az MTÜ akadémiai programok keretében rendezik meg az Eötvös Loránd Emlékalbum bemutatóját, az Eötvös Loránd Jubileumi Emlékverseny döntőjét, valamint egy középiskolás diákoknak szóló rendezvényt.

Kérjük, amennyiben a programsorozathoz illeszkedő rendezvényt szerveznek, illetve szeretnének csatlakozni ezen országos eseménysorozathoz, töltsék ki a mellékelt regisztrációs lapot, és küldjék el legkésőbb 2019. október 4-ig a rita.koteles@emmi.gov.hu e-mail címre.

A rendezvénysorozathoz való csatlakozás feltételei:

• kizárólag a 2019. november 4. és 30. között megvalósítandó, a rendezvénysorozat koncepciójához igazodó programok feltüntetése a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvényeként;
  • a programok internetes elérhetőségének megadása (pontos elérési útvonallal);
  • a rendezvény (szervező intézmény) honlapján, a rendezvényeken a Magyar Tudomány Ünnepe arculati elemeinek felhasználása;
  • a rendezvény (szervező intézmény) honlapján a Magyar Tudomány Ünnepe eseménynaptára elérhetőségének megjelenítése

A Magyar Tudomány Ünnepe 2019. évi eseményei várhatóan október közepétől érhetőek el a www.tudomanyunnep.hu illetve a www.mta.hu/tudomanyunnep címen.

Dokumentum(ok)