Kisgyermekek egészségvédelme – interjú dr. Nyul Zoltánnal

2019. október 17.

Sok kisgyermekes szülő küzd azzal a problémával, hogy óvodába vagy iskolába kerülve porontyuk folyamatosan beteg. A közösségekben a kicsikre leselkedő fertőzésekről és a megelőzési módokról is beszélt a pecsma.hu-nak dr. Nyul Zoltán, a Gyermekklinika infektológiai osztályának vezetője.

Mint mondta, előbb vagy utóbb, de minden gyermek átesik valamilyen fertőző betegségen, aminek során megtanulja a gyerekek szervezete, hogyan álljon ellen a megbetegedéseknek. Ezért van az, hogy az egyébként ép immunrendszerű gyerekek is elkaphatják – közösségben akár évente 5-6 alkalommal is – a legbanálisabb vírusos, bakteriális fertőzéseket, amik általában néhány napig tartó lázzal, köhögéssel, náthával, esetenként hasmenéssel vagy hányással zajlanak. Az, hogy valaki milyen gyakran fertőződik meg, leginkább egyéni sajátosság, hajlam kérdése. Kiemelte: törekedni kell arra, hogy a közösségekben a fertőzések minél kevésbé terjedjenek, ennek érdekében pedig a gyerekek közötti átadás mértékét kell csökkenteni a megfelelő tisztálkodással, a védőoltásokkal.

Forrás:

pecsma.hu