A közösségi terek új koncepciója a tervezett Orvostudományi Centrumhoz

2019. december 12.

Az együttgondolkodás és a közösségépítés áll a fókuszában Lévai Tamás (Tarka Építész Műterem) koncepciótervének, amit karunk leendő Orvostudományi Centrumának átfogó újraszervezéséhez és fejlesztéséhez készített – írja az epiteszforum.hu.

Törekvéseik legfontosabb eleme - amire a megbízást kapták -, a közösségi terek újraszervezése. Ez magában foglalja a kampusz nemzetközi versenyképességének erősítését azáltal, hogy olyan térrendszert alakít ki, mely megalapozza az együttgondolkodás tereit. Ezzel kerülhet be az egyetem abba a vérkeringésbe, mely a hiteles tudás intézményes megszerzéséért vívott küzdelemről szól, és amiben az egyetemeken kívül részt vesznek a könyvtárak, az inkubátorházak, a co-working munkahelyek, valamint a start-up laborok népes tábora is. Hogy mi minden szükséges ahhoz, hogy ezekben a terekben jól érezzük magunkat, ennek elemeit foglalja össze az írás, az építész szakember szemszögéből.

Forrás:

epiteszforum.hu