Marosvásárhelyi TDK Konferencia 2020

2020. február 10.

Kedves TDK Hallgatók!

A marosvásárhelyi Tudományos Diákköri Konferencia 2020 tavaszán, április 1 – 4. között immár  a  huszonhetedik alkalommal kerül megrendezésre.

A konferencia célja, hogy a felsőoktatásban kiemelkedő szorgalmú és tehetségű magyar hallgatók tudományos-kutatói eredményeinek bemutatása és értékelése valósuljon meg, amely nemcsak a versenyszellemet táplálja a diákokban, hanem fejleszti előadókészségüket, vitakészségüket, felkészít a szakdolgozat megírására és megvédésére.

A marosvásárhelyi diákélet akadémikus kicsúcsosodása minden évben, hiszen neves orvosok és szakértők tartanak előadásokat és műhelymunkákat. Mindezt szorgos diákok fáradhatatlan munkája teszi lehetővé.

A konferencia záró mozzanataként, mindenki együtt ünnepelheti a hét sikereit egy elegáns gála keretein belül.

A jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalók:

● A kivonatok beküldési határideje: 2020. február 15 – 20. este 8:00 óra (UTC+02:00) Athén, Bukarest) A jelzett időponton túl nem áll módunkban elfogadni dolgozatokat.

● A TDK módosult szabályzatának értelmében idéntől módunkban áll diákokat fogadni  műszaki egyetemekről valamint egészségügyi szakpolitikai karokról. (A Tudományos Diákköri Konferenciára bármely romániai és külföldi felsőoktatásbeli diák jelentkezhet orvosi és gyógyszerészeti tudományokba beleillő dolgozattal. )

● A TDK hivatalos honlapján, a rendezvénnyel kapcsolatos hírekről, szabályokról, határidőkről és programokról lehet tájékozódni (a 27. TDK-val kapcsolatos információk feltöltés alatt állnak). A honlap elérhetősége: https://tdk.mmdsz.ro/

A PTE ÁOK Tudományos Diákköri Tanácsa a 15 legtöbb pontot elérő pályázó utazási, szállás és regisztrációs költségeit fedezi. A pályázati űrlap megtalálható csatolmányként, beadási határidő: 2020. február 15. éjfél.

Üdvözlettel,

PTE ÁOK TDT