A PANCREAS CYSTOSUS ELVÁLTOZÁSAINAK KEZELÉSE

2007. február 14.

A Pécsi Tudományegyetem Sebészeti Klinikája szeretettel vár minden érdeklődőt a Magyar Gasztroenterológus Társaság Pancreas Sectiójának tudományos ülésére, melynek témája a pancreas cystosus elváltozásainak kezelése

A Pécsi Tudományegyetem Sebészeti Klinikája szeretettel vár minden érdeklődőt a Magyar Gasztroenterológus Társaság Pancreas Sectiójának tudományos ülésére, melynek témája: a pancreas cystosus elváltozásainak kezelése Helyszín: Pécsi Akadémiai Bizottság Székháza (Pécs, Jurisics M. u. 44.) Időpont: 2007. március 10. PROGRAM 09.55 Üdvözlés: Dr. Horváth Örs Péter Kerekasztal: Dr. Horváth Örs Péter, Dr. Takács Tamás és az előadók 10.00 Dr. Madácsy László: A pancreas cystosus elváltozásainak belgyógyászati diagnosztikája 10.20 Dr. Kálmán Endre: A patológus szerepe a perioperatív diagnosztikában 10.40 Dr. Battyáni István, Dr. Harmat Zoltán: Az intervencionális radiológia szerepe a pancreas cystosus folyamatainak kezelésében 11.00 Dr. Pap Ákos: Pseudocysták endoscopos úton történő kezelése 11.20 Vita Kb. 12.00-12.40 Ebédszünet Kerekasztal: Dr. Harsányi László, Dr. Hunyadi Béla és az előadók 12.40 Dr. Szentkereszty Zsolt: Postacut folyadékgyülemek kezelése 13.00 Dr. Oláh Attila: Pseudocysták drainage műtétei 13.20 Dr. Tihanyi Tibor: A resectio helye a pseudocysták kezelésében 13.40 Dr. Farkas Gyula: Pseudocysták szövődményeinek terápiája 14.00 Dr. Kelemen Dezső: Cystosus tumorok kezelése 14.20 Vita, majd zárszó A részvétel ingyenes, a rendezvény akkreditálása folyamatban. A tudományos ülés támogatója a SOLVAY PHARMA Kft.