PÓTPÁLYÁZAT Hallgatói Erasmus Ösztöndíjra 2008/2009-es tanévre

2008. április 7.

A Hallgatói Erasmus Ösztöndíj pályázat beadási határidejét meghosszabították

PÓTPÁLYÁZAT Hallgatói ERASMUS Ösztöndíjak (2008/2009-as tanév) Pályázható helyek: • Ausztria: Medizinische Universität Wien (2 fő) • Csehország: Charles University in Prague, First Faculty of Medicine (2 fő) • Görögország: Aristotle University of Thessaloniki (2 fő) • Németország: Westfalische Wilhelms-Universität Münster (2 fő) • Olaszország: University of Pavia (3 fő) • Portugália: University of Porto (2 fő) • Spanyolország: University of Salamanca (2 fő) • Szlovénia: University of Maribor (2 fő) • Törökország: Istanbul University (2 fő) Pályázhatnak: A jelenlegi kari Erasmus szabályzat alapján kizárólag V. éves graduális hallgatók pályázhatnak. Pályázati feltételek és az elbírálás alapjai: • Kimagasló szakmai és tanulmányi eredmény. • Megfelelő idegen nyelv ismeret (a fogadó ország anyanyelvének ismerete az elbírálásnál előnyt jelent). • A pályázó egyetemi tanulmányi időszaka alatt végzett kutató illetve közösségi munka (pl. TDK versenyen való eredményes részvétel, külföldi Erasmus hallgatók segítése, stb.). Az elbírálás tanulmányi eredmény alapján történik, előnyben részesítendő az a hallgató, aki kutatómunkát is végez, illetve közösségi munkája számottevő. A jelentkezőnek rendelkeznie kell a külföldi tanulmányai során alkalmazott idegen nyelv (ill. egy világnyelv) olyan szintű ismeretével, mely lehetővé teszi, hogy külföldi tanulmányait sikerre vigye. Pályázathoz leadandó: • Pályázati űrlap (beszerezhető a Pályázati Igazgatóságon ill. a Diákirodán) • Nyelvtudást igazoló dokumentumok másolata (angol és/vagy a célország nyelve) • Index másolata (utolsó 3 félév) • Szakmai önéletrajz (amerikai típusú, magyar nyelvű) • Oktatói ajánlás (magyar nyelvű) • Motivációs levél (magyar nyelvű) • Igazolás egyéb tudományos vagy közösségi tevékenységről A Pályázat leadási határideje: 2008. április 18. Helye: Pályázati Igazgatóság (Tomózer Anett) Elméleti tömb, fsz. Vagy Diákiroda (Elméleti tömb II. emelet, tel: 6111)

Dokumentum(ok)

• Potpalyazat_Erasmus_Hallgatoi_Ösztöndijra