Kosárlabda Évfolyambajnokság

2008. november 20.

A PTE ÁOK Kosárlabda Évfolyambajnokság Versenykiírása és Sorsolása

A PTE ÁOK Kosárlabda Évfolyambajnokság Versenykiírása és Sorsolása Rendező szerv: Medikus Diáksportkör, Mozgástani Intézet Helyszín: PTE ÁOK Mozgástani Intézet Tornacsarnoka Időpont: 2008. november 24. hétfő Résztvevő csapatok: A PTE ÁOK egyes évfolyamainak hallgatóiból, az idegen nyelvű oktatási programon tanuló hallgatókból, illetve az intézetek dolgozóiból, végzett orvosokból összeállt csapatok. A csapatok egy-egy fő „külsőst” szerepeltethetnek. A „külsős” a PTE ÁOK más évfolyamára járó egyetemi hallgatót vagy a PTE ÁOK bármely egyetemi polgárát jelenti. Ha egy évfolyam nem tud önállóan kiállni, akkor összeállhat egy másik évfolyammal, de a két évfolyam hallgatóin kívül más nem szerepelhet a csapatban. A Doktorok csapatában a PTE ÁOK-n végzett vagy a PTE ÁOK klinikáin, intézeteiben dolgozó orvosok szerepelhetnek. Egy „külsős” náluk is játszhat. Az idegen nyelvű programok csapatai, bármely idegen nyelvű évfolyam hallgatóiból összeállhatnak. A bajnokság rendszere és a szabályok: A bajnokságot három csoportban, körmérkőzéses rendszerben írtuk ki. A mérkőzések időtartama 2x12 perc. Az időt futó órával mérjük. Szoros mérkőzés esetén (10 pont alatti különbség) a második félidő utolsó 2 percében tiszta játékidőt mérünk. Döntetlen esetén, 3 perc hosszabbítás. Félidőnként egy-egy időkérés lehetséges. Az egyéni személyi hibákat jegyezzük, a csapathibát nem. Egyéb esetekben a jelenleg érvényben levő szabályokat alkalmazzuk. A csoportok 1. helyezettjei és a legjobb második helyezett csapat vesz rész az elődöntőn. A döntő 2x15 percig tart! Díjazás: A győztes elnyeri a bajnoki címért járó serleget. Minden csapat déli gyümölcs díjazásban részesül! Sorsolás: „A”csoport Angol program II. évf. V.évf. "B" csoport Német program IV. évf. VI. évf. "C" csoport Doktorok I. évf. III. évf. 16.30 IV. évf. – VI. évf. 17.05 II. évf. – V. évf. 17.40 Doktorok – III. évf. 18.15 Német pr. – VI. évf. 18.50 Angol pr. – V. évf. 19.25 Doktorok – I. évf. 20.00 Német pr. – IV. évf. 20.35 Angol pr. – II. évf. 21.10 III. évf. – I. évf. 21.45 „A” csoport győztese – Legjobb 2. helyezett csapat (elődöntő) 22.20 „B” csoport győztese – „C” csoport győztese 22.55 Döntő Egyéb: Az öltözőkben hagyott értéktárgyakért, pénzért a rendező szerv nem vállal felelősséget! Pécs, 2008. november 20. Téczely Tamás