AUDEM konferencia

2010. szeptember 7.

Pécsett az AUDEM éves konferenciája

2010-ben a Pécsi Tudományegyetem (PTE) ad otthont az AUDEM éves konferenciájának 2010. november 14-16 között. A konferencia fókuszában az egyetemek és a gazdasági válság összefüggései állnak.

Az AUDEM egyetemi szövetség a közép-európai rendszerváltozás után jött létre, tagjai amerikai, közép és kelet-európai egyetemek. Céljai között szerepel a demokrácia, a civil társadalom erősítése, a multidiszciplinaritás, a különböző szintű partneri együttműködések, nemzetközi tapasztalatok elősegítése, és az egyetemek szerepvállalása mindezen kérdésekben. A különböző szekciók a főbb társadalomtudományi területeket (közgazdaság, politika, történelem, szociológia, stb.) érintik.

Az idei konferencia központi témája: The University in an Era of Crisis

A konferencia felhívás és további részletes folyamatosan bővülő információk a http://www.audem.org/conferences/conference21/index.php internetes oldalon találhatóak.

A tervezett előadások absztraktjainak leadási határideje: 2010. szeptember 30.

A konferenciára való regisztráció határideje: 2010. október 15.

Bővebb információ:
Czéh Gábor, Sándorfi Eszter
PTE Külügyi Csoport, AUDEM Iroda
Tel.: 72/501 509, (2420, 2417 belső mellékek)
email: czeh.gabor@pte.hu, sandorfi.eszter@pte.hu