Kardiovaszkuláris MRI a klinikai kardiológiai gyakorlatban

2010. október 21.

November 2-án, kedden, 12-18 óra között kardiológusok és radiológusok számára egyaránt akkreditált 10 kreditpontos tanfolyamot tart „Kardiovaszkuláris MR vizsgálatok a klinikai kardiológiai gyakorlatban” címmel a PTE Szívgyógyászati Klinikán..

November 2-án „Kardiovaszkuláris MR vizsgálatok a klinikai kardiológiai gyakorlatban” címmel tanfolyamot tartanak a PTE Szívgyógyászati Klinikán.

A tanfolyam részletes adatlapja az OFTEX portálon megtekinthető.
Az előzetesen tervezett program:
1. 12:00-13:00 Dr. Simor Tamás, egyetemi tanár:
A szív MR vizsgálat alapjai I. (fogalmak, történet, elvek, akvizíciós technikák)
2. 13:00-14.00 Dr. Ruzsics Balázs, egyetemi tanársegéd:
A szív MR vizsgálat alapjai II. (MR kontrasztanyagok és alkalmazásuk, értékelő programok, leletezés)
3. 14:00-15:00 Dr. Simor Tamás egyetemi tanár:
Szív MR vizsgálatok iszkémiás szívbetegségben (funkció perfúzió és életképesség vizsgálatok)
4. 15:00-16:00 Dr. Tóth Levente, főorvos:
Szívizom- és pericardiumbetegségek valamint a intra- és pericardialis terimék/masszák MR vizsgálata
5. 16:00-17:00 Dr. Tóth Atilla, egyetemi tanársegéd
Áramlásmérés a szívben
6. 17:00-18:00 Dr. Vágó Hajnalka, egyetemi tanársegéd
MR vizsgálatok myocarditisben
A tanfolyamot a Magyar Kardiológusok Társasága Kardiovaszkuláris MR Munkacsoportja szervezi, előadói európai vizsgával és a legnagyobb magyarországi gyakorlattal rendelkező kollégák.
Minden rezidenst, szakvizsga előtt, illetve után álló kollégát várunk, hiszen a lehetőségek bővülésével egyre több helyen van lehetőség nálunk is ezen diagnosztikai módszer alkalmazására.
Egyre többször találkozhatunk szív-MR-leletekkel, illetve gondolhatunk a betegellátás folyamán ilyen vizsgálat kérésére. A tanfolyamon az elméleti alapok ismertetését követően gyakorlati jellegű kérdések is szóba kerülnek, és lehetőség lesz esetmegbeszélésekre is.
További információ drtothlevente@gmail.com e-mail címen kérhető.
A Magyar Kardiológusok Társasága Kardiovaszkuláris MR Munkacsoportja