A PTE ÁOK az élen – tizenhárom helyet javított egy év alatt a pécsi orvoskar

2011. november 22.

Felsőoktatási rangsor 2012

A PTE ÁOK az élen – tizenhárom helyet javított egy év alatt a pécsi orvoskar

A pécsi orvoskar összesítettben a második a Felvi 2012-es, kari rangsorában, ezzel az első helyen áll az ország orvosi képzőhelyei között.

A dobogósok az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara és a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kara – az oktatók és a hallgatók kiválósága alapján ezek az egyetemi karok vezetik a Felvi 2012-es, összesített felsőoktatási rangsorát. A pécsi orvoskar egy év alatt tizenhárom helyet javított, ezzel lekörözte a Semmelweis Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem orvosi karát is.

Az összesített kari rangsort minden évben az oktatók és a hallgatók teljesítménye alapján állítják össze. Az idei adatok szerint a oktatói kiválóság alapján a pécsi orvoskar, a BME Természettudományi Kara és a Nyugat-magyarországi Egyetem mezőgazdasági kara végeztek sorrendben dobogós helyen.

A teljes cikk az alábbi linkre kattintva olvasható.