Állami kitüntetések március 15-e alkalmából

2012. március 19.

Magyarország köztársasági elnöke, március 15., az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc kezdetének, a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja alkalmából Széchenyi díjat adományozott Kollár László, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara Kémiai Intézetének egyetemi tanárának. Az indoklás szerint az átmenetifémek komplexeinek katalizátorokként való alkalmazása terén elért eredményeiért, gyakorlati szempontból fontos gyógyszerek előállításához szükséges királis építőelemek újszerű és gazdaságos szintéziséért, tudományszervezési, valamint eredményes oktatói, utánpótlás-nevelési tevékenysége elismeréseként járt a díj.

Március 15-e alkalmából Magyar Érdemrend Tiszti- és Lovagkereszt, illetve Magyar Arany, Ezüst és Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át Réthelyi Miklós, Halász János parlamenti államtitkár és Jávor András közigazgatási államtitkár az Iparművészeti Múzeumban. Egyetemünk oktatói közül négyen vehettek át kitüntetést.

Sikeres alkotóművészi munkásságáért, művészetoktatói, vezetői és művészeti közéleti tevékenysége elismeréseként, a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést adta át:

• Dr. Colin Foster szobrászművész, tanszékvezető egyetemi tanárnak a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar dékánjának.

Az egyetemi hallgatók elméleti és gyakorlati tudásának elmélyítése terén, a fiatal pályakezdő orvos-generációk elméleti szakmai ismeretének elsajátításában évek óta végzett színvonalas, eredményes oktatómunkájáért, jelentős tudományos munkája elismeréseként, a tudományos közéletben betöltött szerepéért, valamint kiváló egyetemszervező munkájáért a Magyar Köztársaság Érdemrend Tisztikeresztjét vehette át:

Dr. Németh Péter, a Pécsi Tudományegyetem Immunológiai és Biotechnológiai Intézet vezetője, egyetemi tanára.

Kiemelkedő és nemzetközileg elismert, a kortárs képzőművészettel foglalkozó szakírói, művészettörténészi munkásságáért Németh Lajos -díjban részesült:

• Dr. Aknai Tamás művészettörténész, egyetemi tanár a PTE Művészeti Kar Képzőművészeti Intézet Művészettörténet- és Elmélet Tanszék oktatója.

Gratulálunk a díjazottaknak és munkájukhoz sok sikert kívánunk!