Díszdoktoravató Ünnepi Szenátusi Ülés

2012. március 19.

A Pécsi Tudományegyetem március 15-ei megemlékezéssel egybekötött Díszdoktoravató Ünnepi Szenátusi Ülést rendezett 2012. március 14-én. A Pécsi Tudományegyetem Rektora és Szenátusa a Pécsi Tudományegyetem díszdoktorává fogadta Werner Ogris professzort. Az eseményen egyéb elismerések és oklevelek átadására is sor került.

A Dr. Romhányi György Aulában tartott ünnepségen az egyetem Szenátusa az egyetem díszdoktorává fogadta Werner Ogris professzort.

Werner OgrisOgris professzor szoros kapcsolatban áll a pécsi jogtörténészekkel. Motorja a pécsi-bécsi jogi kar oktatói cseréjének, vendégelőadásoknak. Munkásságát méltató könyv jelent meg Pécsen 2007-ben „Európai jogtörténészportrék I. Werner Ogris" címmel. Az utóbbi évtizedekben a joghallgatóink nagy érdeklődésével kísért előadásokat tartott. A pécsi jogtörténészeknek rendszeresen eljuttatja legújabb műveit. Ajánlásaira, tanácsaira mindig számíthatnak a pécsi jogi kar oktatói, hallgatói. Werner Ogris honoris causa doctor et professor kitüntetése a Pécsi Tudományegyetem megbecsültségét szolgálja.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa egyetemi magántanári címet, és a PTE címerét ábrázoló ezüst kitűzőt adományozza:

• Fogarasi Andrásnak, a Bethesda Gyermekkórház Neurológiai Osztálya osztályvezető főorvosának.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa címzetes egyetemi tanári címet, valamint az egyetem címerét ábrázoló ezüst kitűzőt adományozza:

• Forgách Józsefnek, a magyar Bíboros-Prímás és az Esztergom-Budapesti Érsekség külügyi igazgatójának, a Magyar Katolikus Karitász igazgatóhelyettesének
  • Ines Drenjačević-nek az eszéki Strossmayer Egyetem orvoskari dékánhelyettesének
  • Schadt Györgynének a Bölcsészettudományi Kar nyugalmazott egyetemi docensének
  • Tóth Ferencnek, a Barlborough NHS Treatment Centre ortopéd sebész konzultánsának.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa címzetes egyetemi docensi címet, és az egyetem címerével ellátott ezüst kitűzőt adományozza:

• Bende Sándornak, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház osztályvezető főorvosának
  • Lakner Lászlónak, az Egészségtudományi Kar Szombathelyi Képzési Központja főiskolai docensének
  • Nagy Zsuzsannának, a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal főorvosának
  • Szellő Jánosnak, a Baranya Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja nyugdíjas szakmai főtanácsadójának.
  • Kovács Imrének, a Vas Megyei Markusovszky Kórház főorvosának át.

A Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Habilitációs és Habitusvizsgáló Bizottsága elnökének megbízásából tájékoztatom Önöket, hogy a PTE Szenátusa az egyetemi szabályzatban előírt nyilvános eljárás lefolytatása után habilitált doktori címet ítélt oda:

Az orvostudományok területén:

• Bellyei Szabolcsnak, a PTE Általános Orvostudományi Kara adjunktusának.

Gratulálunk a díjazottaknak és munkájukhoz sok sikert kívánunk!