Felhívás a magyar nyelvű oktatás önállóságának támogatására Marosvásárhelyen

2012. március 20.

A Magyar Orvos és Gyógyszerész Képzésért Egyesület felhívása a magyar nyelvű oktatás önállóságának támogatására Marosvásárhelyen

Tisztelt Egyetemi Polgárok!

A Romániai Magyar Orvos és Gyógyszerész Képzésért Egyesület (RMOGYKE) segítségért fordult hozzánk a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem magyar nyelvű oktatás önállóságának támogatása ügyében.
Az RMOGYKE levelében arra hívta fel a figyelmünket, hogy kiterjedt kampánytevékenység vette kezdetét a romániai magyar nyelvű orvosképzés ellen Marosvásárhelyen, amelynek részeként online aláírásgyűjtés kezdődött. Az aláírásgyűjtésre válaszul a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem magyar oktatói, az egyetem szenátusának magyar tagjai és a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség petíciót fogalmazott meg, amely az link-en érhető el:
A beadvány román, magyar és angol nyelven is elérhető.
Kérjük mindazok segítségét, akik a romániai magyar nyelvű oktatás ügyének támogatásával és a petícióban foglaltakkal egyetértenek, hogy regisztrációjukkal támogassák a kezdeményezést, illetve, hívják fel arra mások figyelmét is, hogy az abban foglaltak minél gyorsabban és minél szélesebb körben megismerhetővé váljanak!

Tisztelettel és köszönettel:
Dékáni Hivatal