Szupermikroszkóppal gazdagodott a Kutatóközpont

2012. szeptember 14.

Szentágothai János Kutatóközpont

A közelmúltban kétmilliárd forintos támogatást nyert a Pécsi Tudományegyetem, mely főként a Szentágothai János Kutatóközpontban folyó munkát fogja segíteni. A pályázatnak köszönhetően, egy "szupermikroszkóppal" is gazdagodott a Kutatóközpont.
Az elnyert TÁMOP pályázatot alap és célzott alapkutatási projektek támogatására írták ki, a felsőoktatásban történő kutatás-fejlesztés feltételrendszerének javítása és a kutatásokhoz szükséges humánerőforrás és szolgáltatásfejlesztés céljából.
A pályázatnak köszönhetően, egy "szupermikroszkóppal" is gazdagodott a Kutatóközpont, melyből összesen kettő található az országban. Prof. Dr. Nyitrai Miklós, az ÁOK Biofizikai Intézetének egyetemi tanára mutatta be a készüléket.

Az eseményen készült video megtekinthető itt: