Rövid távú kutatási támogatás

2013. március 4.

Pályázat kutatási eredmények publikációjának támogatása érdekében

A Richter Gedeon Centenáriumi Alapítvány kuratóriuma 2013-ban immár tizenkettedik alkalommal hirdeti meg kutatási pályázatát.

A pályázat célja

A rövid távú kutatási támogatás az intézmények publikációs tevékenységének megkönnyítését célozza: fiatal (35 éves korig) tudományos kutatók, doktoranduszok, diákköri hallgatók az alapítvány célkitűzéseihez illeszkedő kutatási eredményeinek konferenciákon, vagy közlemény formájában történő publikálásának támogatása.

Pályázók köre

Pályázhatnak egyetemi tanszékek, egyetemi és akadémiai intézetek, kutatócsoportok.

A pályázat részletei

A támogatás felső határa: hazai konferenciánál 80 ezer Ft/részvétel, európai konferenciánál 150 ezer Ft/részvétel, tengeren túli konferenciánál 150 ezer Ft/részvétel. Folyóiratcikk esetében a publikáció megjelentetésének díját (ha a kiadó a cikk, vagy színes ábrák közlését publikációs díjhoz köti) térítjük.

Egy szervezet egy pályázatban több publikációval (előadással, poszterrel ill. folyóiratcikkel) is pályázhat.

A támogatást elnyerő pályázó szervezet köteles az elnyert pályázati díj felhasználásáról röviden beszámolni a Richter Gedeon Centenáriumi Alapítványnak. (Adott esetben megkívánjuk, hogy a támogatott publikációt rövid előadás formájában Richteres fórumon is ismertessék.)

A pályázat benyújtása

A Rövid távú kutatási tevékenység támogatása című pályázati űrlap kitöltésével.
Cím: RICHTER GEDEON CENTENÁRIUMI ALAPÍTVÁNY, 1475 BUDAPEST, Pf. 27.

Határidő: 2013. március 16.

További információ és a pályázati űrlap letöltése