Meghívó Professzor Paul R. Martin előadására

2013. június 21.

2013. július 9, 13.00 óra, Szentágothai János Kutatóközpont B001

Tisztelettel meghívunk minden kedves Érdeklődőt

a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Élettani Intézetének, a Szentágothai János Kutatóközpont Molekuláris Idegélettani Kutatócsoportjának, és a Magyar Tudományos Akadémia Pécsi Akadémiai Bizottsága Neurobiológiai Munkabizottságának szervezésében, az „Idegtudományi szemináriumok” sorozat keretében

Prof.Dr. Paul R. MARTIN

Save Sight Institute,

University of Sydney,

Sydney, Australia

által tartandó előadásra.

Az előadás címe: „Introduction to the non-standard visual system: results of anatomical and physiological studies in primates”

Textbooks describe the visual process as a step-by-step re-construction of the visual world by the brain. The lecture describes experiments on subcortical visual pathways in primates which call this view into question. The data show that early stages of visual processing can inform the brain of complex features in the visual image.

Megtisztelő jelenlétére számítunk,

Dr. Buzás Péter