Sorsok, karrierek, életutak, találkozások

2013. október 28.

Új Dunántúli Napló - 2013-10-26 - 6. oldal

A 45. Egyetemi Orvosnapokat október 11-én és 12-én rendezték meg - a két nap sok érdekességgel és még több tanulsággal szolgált.

Ha egy mondatban kellene összefoglalnom, akkor azt mondanám: minden a legnagyobb rendben volt, s mindenki jól érzete magát - tudtuk meg dr. Ertl Tibor dékánhelyettestől. - A pécsi orvoskar immár hosszú ideje hasonlóan építi fel ezen napok programját, s nagyon úgy fest, ezzel mindenki elégedett.
A kétnapos rendezvény október 11-én, pénteken indult. A program a Pécsi Vonósok ünnepi hangversenyével kezdődött el - érdemes megemlíteni, hogy a koncerten több olyan művész is közreműködött, aki valamilyen úton-módon kapcsolódik a pécsi orvoskarhoz.

Kitüntetések, díjak
Pro Facultate Medicinae kitüntetések Arany fokozat: dr. Bellyei Árpád egyetemi tanár, Mozgásszervi Sebészeti Intézet Ortopédiai Klinikai Tanszék. Postumus arany fokozat: dr. Ember István egyetemi tanár, Orvosi Népegészségtani Intézet. Ezüst fokozat: dr. Helyes Zsuzsanna egyetemi tanár, Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet; dr. Környei József egyetemi docens, Élettani Intézet; dr. Stefanits János klinikai főorvos, Idegsebészeti Klinika. Bronz fokozat: Brunner Jánosné biológus, Biofizikai Intézet; Homlokné Kiss Mária adminisztrátor, Anatómiai Intézet; Szekeresné Izsák Margit intézetvezető főnővér; II. sz,. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum. Kiemelt dékáni dicséret: dr. Horváth Attila, dr. Kellényi Loránd. Dékáni dicséret: Balog Mária, Bogyó Judit, Borsányi Lászlóné, dr. Garai János, Garzóné Tóth Beáta, Harsányi Józsefné, Golobné Wassenszky Rita, Hegedűs Istvánné, dr. Hírné Perkecz Anikó, Hucker Tímea, Karádiné Sztárai Mária, Kellényi György, Oksai Judit, dr. Schmidt Erzsébet, Rőderné Bognár Mária, dr. Stefanits Klára, Tihanyi Éva, Vecsernyés Mónika, Wiesner Jánosné.

Dokumentum(ok)