Dr. Vekerdy Tamás új előadása Pécsett

2013. november 6.

Nyitott Akadémia/ Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyereked?

Új Dunántúli Napló - 2013-11-06 - 4. oldal

November 19-én újabb felejthetetlen estét ígér Pécsett a népszerű Nyitott Akadémia. Vekerdy Tamás előadása - és a hozzá kapcsolódó vadonatúj könyve - igazi kincsesbányát jelent a gyakorló szülő számára, hiszen a nevelés számos területét érinti, a neves pszichológustól megszokott bölcsességgel, széles körű tájékozottsággal, lebilincselő stílussal és fergeteges humorral. Ám mindennek a középpontjában egyetlen alapkérdés áll: miként tudnánk igazán jól szeretni? Kevés olyan szülő van, aki szíve mélyén ne szeretné a gyerekét, és ne a legjobbat akarná neki. Sokan mégis keserűen emlékszünk vissza a gyerekkori évekre, és úgy érezzük: szüleink sok mindent elrontottak, nem értettek meg minket, hibás döntéseket hoztak, nem támogattak eléggé - sőt, esetleg: ártottak nekünk. Bár elképzelhetetlen, hogy szülőként ne kövessünk el hibákat, az már reális célkitűzés lehet, hogy szeretetünk minden tévedésünkön, gyöngeségünkön átragyogjon, a nehézségek idején is eltéphetetlen köteléket jelentsen közöttünk, egyszersmind biztonságos menedéket gyerekeink számára. Ehhez azonban meg kell tanulnunk úgy szeretni, hogy az nekünk és gyerekeinknek is jó legyen.
Ha ez sikerül, az ezerszeresen hálálja meg magát. Minket jóval nyugodtabbá és elégedettebbé tesz, gyerekeinknek pedig olyan bázist ad, ahonnan a legmesszebbre tudnak elrugaszkodni, s a legnagyobb szeretettel térnek vissza. Jól szeretni annyi, mint jól élni - önmagunkkal és egymással. A legfontosabb, amit megtanulhatunk. Az előadás interaktív, tehát lehetőség lesz véleményt, tanácsot is kérni Vekerdy Tamástól. Érdemes élni vele!