Több baranyai oktatót, tanárt is kitüntettek

2014. június 3.

Új Dunántúli Napló - 2014-06-03 - 4. oldal

Kitüntetéseket adott át pedagógusnap alkalmából Budapesten Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere. Idén is több baranyai kapott elismerést. Kiemelkedő oktató-nevelő munkája, pedagógusi életpályája elismeréseként Eötvös József-díjban részesült dr. Krisztián Béla, a PTE nyugalmazott címzetes egyetemi tanára. Kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkája elismeréseként Szent-Györgyi Albert-díjat vehetett át dr. Szeberényi József, a PTE Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanára.
Apáczai Csere János-díjat kapott dr. Kurucz Rózsa, a PTE Illyés Gyula Kar főiskolai tanára, dr. Varga Lajos, a PTE Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar főiskolai tanára, Apagyi Mária, a Pécsi Martyn Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola alapítója, zenei és vizuális művészeti oktatója, valamint Máténé Sej Jolán, a Éltes Mátyás Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Speciális Szakiskola és Kollégium igazgatója. Németh László-díjban részesült Balatoni Tamásné, a Magyarmecskei Általános Iskola intézményvezetője.