Második lett a pécsi egyetem az országos véradóversenyen

2014. június 27.

Új Dunántúli Napló - 2014-06-27 - 13. oldal

Június 14-én volt a 8. Országos Felsőoktatási Véradóverseny ünnepélyes eredményhirdetése, ahol bejelentették: a tavalyihoz képest egy helyet javítva, idén az ezüstérmet szerezte meg a Pécsi Tudományegyetem.
A "véres küzdelmet" kategóriánként az az intézmény nyeri, amelyik a nappalis hallgatói létszámához képest, arányaiban a legtöbb véradót mozgósítja a tanév során. A 2013/14-es tanévre 38 hazai felsőoktatási intézmény nevezett három kategóriában: 1000 fő alatti, 1000 és 10 ezer közötti, valamint 10 ezer feletti kategóriában - a PTE ez utóbbiban, tehát a legnagyobbak között szerepelt és végzett a második helyen. A véradóverseny ideje alatt a pécsi intézményben összesen 30 kiszállásos véradás valósult meg, 943 fő adott vért és ezzel 2829 beteg ember gyógyulását segítettétek. Külön öröm, hogy 258-an adtak most először vért, biztosítva, hogy folyamatosan bővüljön a véradók tábora.