Újraszabályoznák a HÖK-hatáskört

2014. szeptember 10.

Magyar Nemzet - 2014-09-10 - 4. oldal

A diákszervezetek túlzott befolyása miatt három főben maximalizálná a hallgatói önkormányzat (HÖK) részvételét az egyetemi és főiskolai szenátusokban a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal, amely kormányrendeletben határozná meg a diákképviseleteknek nyújtható támogatások mértékét, és törvénybe foglalná, hogy a rektor, illetve a kancellár felel a hallgatói önkormányzatok - legalább kétévenkénti - ellenőrzéséért.

Aránytalan mértékű beleszólást biztosít a HÖK-nek az intézmények ügyeibe a felsőoktatás törvény - állapította meg a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi), miután vizsgálta a felsőoktatási intézmények működését. A lapunk birtokába került jelentésben arra hívják fel a figyelmet, több jogszabálymódosítás is indokolt lenne az egyetemi és főiskolai diákképviseletek működésével összefüggésben.

Dokumentum(ok)