Professzori cím dr. Gasztonyi Beátának

2014. november 19.

zegtv.hu - 2014-11-18

Egyetemi magántanári elismerést kapott dr. Gasztonyi Beáta, a Zala Megyei Kórház Belgyógyászati osztályának vezetője. A Pécsi Tudományegyetem a Magyar Tudomány Napja alkalmából Díszdoktor avató ünnepséget rendezett, amelyen a kinevezésről szóló díszoklevelet Prof. dr. Bódis József, az intézmény rektora adta át.

Dr. Gasztonyi Beáta 1995-ben végzett az egyetemen. Tizenhárom évet a Pécsi Tudományegyetem Belgyógyászatán dolgozott és 2006-ban került a Zala Megyei Kórház Belgyógyászati Osztályának élére. A doktoriját Pécsett írta. A habilitációját már Zalaegerszegen védte, de az egyetemtől azóta sem szakadt el.
A kinevezéssel dr. Gasztonyi Beáta osztályvezető főorvos jogosulttá vált a professzori cím használatára. Jelenleg ő a legmagasabb tudományos fokozattal rendelkező szakember a Zala Megyei Kórházban