Hogyan hat az agyműködésre a stressz?

2015. január 20.

infovilag.hu - 2015-01-19

Melyek az agyműködést befolyásoló legfontosabb tényezők? Milyen hatással van az agyműködésre a stressz? Hogyan különböztethető meg egymástól a jótékony és a káros stressz? Miként irányíthatók ezek a hatások a döntéseknél? – ezekről a kérdésekről beszél dr. Ábrahám István (a képen) neuro-endokrinológus a Professzionális Coaching Egyesület legközelebbi programján.
Az előadó a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Élettani Intézetének egyetemi docense, a Szentágothai János Kutatóközpont neuro-endokrinológiai és idegélettani kutatócsoportjának vezetője, a PTE Idegtudományi Centrum elnöke, az Új-Zélandi University of Otago Neuroendokrinológiai Központjának volt munkatársa és a Kyoto Egyetem vendégprofesszora – aki nemcsak alapos ismerője tudományának, hanem kiváló, jó humorú előadó is.