Tanulmányút az USA nyugati partjára, Seattle-be

2015. február 11.

A Seattle-Pécs Testvérvárosi egyesület, valamint a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Nemzetközi Oktatási Központja (PTE ÁOK NOK) és az Általános Orvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzata (ÁOK HÖK) pályázatot hirdet az Amerikai Egyesült Államokba, Seattle városába.

A két hetes utazás során a nyertes pályázó megismerheti Pécs testvérvárosát, Seattle-t, annak gazdasági és kulturális életét, illetve környékének természeti szépségeit. A látogatás alatt a pályázó betekintést nyerhet az ottani orvosképzésbe és a betegellátás területére, valamint megismerheti az ott élő magyar közösség életét.

Pályázati feltételek:

• pályázhat az Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) minden hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatója, aki két tanulmányi félévet sikeresen teljesített
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás szükséges, melynek elbírálása személyes meghallgatás alapján történik

Benyújtandó dokumentumok:

• angol nyelven kitöltött jelentkezési lap (letölthető a PTE ÁOK NOK honlapjáról)
  • angol nyelvű önéletrajz
  • angol nyelvű motivációs levél (legfeljebb 1 oldal)
  • az utolsó lezárt félévről készült indexmásolat
  • 2 oktatói ajánlás
  • a megadott 3 téma  közül 1 angol nyelvű esszé megírása szükséges

Költségek:

• A repülőjegy költségének 50%-át a Pécsi Tudomány Egyetem ÁOK Nemzetközi Oktatási Központja biztosítja (az utazás oda-vissza kb. 430.000 HUF, az adat tájékoztató jellegű)
  • A nyertes pályázó fogadó családnál kerül elhelyezésre, a teljes ellátás költségeit a Seattle – Pécs Testvérvárosi Egyesület fedezi
  • A további felmerülő költségeket (biztosítás, költőpénz, stb.) a pályázatot elnyert hallgató finanszírozza (kb. 200.000 HUF)

Tanulmányút időpontja: 2015. július 15. – július 30.

Jelentkezési határidő: 2015. március 16. hétfő 12:00

Bővebb információ és a pályázat leadásának helye:

PTE ÁOK Nemzetközi Oktatási Központ
7622 Pécs, Dohány utca 1-3. III. emelet 315.
Wittmann Katalin (wittmann.katalin@pte.hu)

Dokumentum(ok)