Repülő pécsi egyetemisták

2015. március 16.

iho.hu - 2015-03-15

Hogy minél több fiatalt lehessen a bot mögé csábítani... Tizenkét foglalkozás, és még egy szoktató repülés is belefér a kurzusba.

Helyi újságok már beszámoltak az Aeroclub Pécs és a Pécsi Tudományegyetem közös programjáról, amelynek keretében az egyetem hallgatói hivatalos testnevelés-kurzusként ismerkedhetnek meg a vitorlázórepüléssel. A program eddigi tapasztalatairól a pécsi vitorlázórepülő szakosztály vezetőjét, Markovics Ákost kérdeztük.

– Hogyan fogadta az egyetem vezetése a kezdeményezést?

– Mivel én akkoriban a Természettudományi Karon dolgoztam, voltak megfelelő helyeken ismeretségeim, akiknek a segítségét kértem. A dékáni hivatalvezető személyesen intézkedett az ügyben, a dékán is áldását adta a tervre, mégsem történt semmi. Valahol elakadt a hivatalos levél, valaki egyszerűen félresöpörte az ötletünket.