Beszámoló a „Than Károly Gyógyszerészi Kémia Tanulmányi Verseny” eredményeiről

2015. május 20.

A Gyógyszerészi Kémiai Intézetben az idei évben, 2015. május 7-8-án, második alkalommal került megrendezésre a „Than Károly Tanulmányi Verseny”. A versenyt III. és IV. éves gyógyszerészhallgatók számára hirdettük meg. Ez évben 2 fő IV. éves hallgató, valamint 9 fő III. éves hallgató jelentkezett a versenyre.

A verseny két fordulóból állt. A verseny első felében gyakorlatos, titrimetriás (kalcium- és magnéziumionok komplexometriás meghatározása) feladatot kellett a hallgatóknak elvégezni, melynek minimum követelménye a 100±1%-os pontosság volt. A verseny második szakaszában 90 percig tartó elméleti fordulóban méretet meg a hallgatók tudása. Az elméleti forduló értékelésének kritériuma a 80%-os teljesítmény elérése volt.

A verseny értékelése a kiírásoknak megfelelően történt, az alábbi eredmények születtek:

IV. évesek versenye:

I. helyezett: Lakatos Sándor

II. helyezett: Gerner Balázs

Eredményük alapján mindketten mentesülnek a Gyógyszerészi Kémiai szigorlat írásbeli részének megírása alól.

III. évesek versenye:

I. helyezett: Ilon Dániel

Eredménye alapján mentesül a Gyógyszerészi Kémia 2. kollokviumon való részvétel alól, illetve jeles eredménnyel zárja a kollokviumot.

II. helyezett: Csikós Eszter

Eredménye alapján mentesül a Gyógyszerészi Kémiai 2. kollokvium írásbeli részének megírása alól.

A hallgatóknak köszönjük a részvételét, a helyezetteknek gratulálunk, minden részvevőnek további sikereket kívánunk!

Gyógyszerészi Kémiai Intézet

Támogatás: TÁMOP-4.1.1.C-13/1/KONV-2014-0001