Tájékoztató a fogászati ellátásokról

2015. július 25.

Magyar Hírlap - 2015-07-22 - 2. oldal

Kiadványt készített a hazai fogorvosi ellátásról és honlapján elérhetővé tette azt az Országos Betegjogi, Ellátottjogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ (OBDK) annak érdekében, hogy bárki tájékozódhasson a lehetőségeiről.
A leírás részletesen ismerteti az ellátás igénybevételének módjait, valamint az ingyenes és a fizetős szolgáltatásokat.
A dokumentum - amely az OBDK honlapjáról letölthető - a fogorvosi alapellátás és szakellátás igénybevételi lehetőségei mellett tájékoztatást ad az iskola- és ifjúság-egészségügyi ellátásáról, valamint a fogorvosi ügyeletek rendjéről, és ismerteti a fogyatékkal élők kezelésének részleteit is. Utóbbiról azt írják, hogy az speciális körülményeket igényel, hiszen a "fogpótlások, a fogmegtartó és egyéb beavatkozások az esetek jelentős részében csak narkózisban végezhetők, erre pedig a megszokott fogorvosi rendelőkben nincs lehetőség". Kijelentik, hogy Magyarországon jelenleg hat egészségügyi intézmény rendelkezik a speciális kezelésekhez szükséges jogosítványokkal: a Semmelweis Egyetem budapesti fogászati klinikája, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a fővárosi Bethesda Gyermekkórház és a Heim Pál Gyermekkórház.