Az Oxford University Press szolgáltatásainak bemutatója

2015. szeptember 30.

Kedves Kollégák!

Felhívom szíves figyelmüket a 2015. október 7-én /szerda/ megrendezésre kerülő Oxford University Press szolgáltatásainak bemutatójára.

A bemutatót Julita Madzio, az Oxford University Press /OUP/ kelet-európai menedzsere valamint Marzena Giers-Fidler, az OUP trénere és Szántó Péter, az OUP magyarországi képviselője tartja.

Időpont: 2015. október 7.

Helyszín: Tudásközpont 2. emeleti informatikai terem (2441.)

Időpont: 2015. október 7. 11:15h - 12:15h

A bemutató programja:

11.15h - 12.15h Előadás, bemutató

E-folyóiratok: Oxford Journals Collection:    (oxfordjournals.com/collections)

285 magas színvonalú tudományos e-folyóirat a világ legrangosabb tudományos társaságai együttműködésével. A gyűjtemény folyamatosan bővül, 2015-ben 25 új címmel.

Tárgykörök:

Humán-, társadalomtudomány, jog, élettudomány, matematika és fizika, orvostudomány.

E-könyvek: Oxford Scholarship Online (oxfordscholarship.com)

A 2003-ban indított gyűjtemény gyorsan nő, ma már több mint 11 000 címet tartalmaz mintegy 20 tárgykörben (humán- és társadalomtudomány, műszaki tudomány, orvostudomány, jog).

Ingyenes referátumok és kulcsszavak segítik annak az eldöntését, hogy a mű releváns-e, könyv és fejezet szinten.

Valamennyi könyv magas szinten lektorált a kiváló minőség biztosítása érdekében.

A gyűjteményt évente 10 alkalommal frissítik.

E-kézikönyvek: Oxford Handbooks Online (oxfordhandbooks.com)

A következő tárgykörökben (archeológia, üzlet és management, klasszika, kriminológia, közgazdaság és pénzügy, történelem, jog, nyelvészet, irodalom, zene, filozófia, politika, pszichológia, vallás, jön: természeti katasztrófa) nyújt átfogó cikkeket a világ kiemelkedő tudósai és szakemberei tollából.

Havi frissítésének köszönhetően hamarabb olvasható online mint nyomtatásban, így a szakemberek azonnal értesülnek a gyorsan változó tudományos eredményekről.

Magas szintű lektorálás biztosítja a megbízhatóságot.

Referenszművek: Oxford Reference (oxfordreference.com)

2 millió digitalizált cikkely az Oxford szótáraiból, kézikönyveiből, enciklopédiáiból 24 tárgykörben.

Havi frissités és évente 3 alkalommal új címek és új kiadások.

A címenkénti rendelés lehetővé teszi a gyűjtemény igény szerinti építését, testre szabását.

12.15h-12.30h konzultáció

A fenti e-források/e-könyvek, e-kézikönyvek/ kísérleti elérés keretében már tesztelhetőek a PTE IP tartományaiból október végéig. A bemutatón alkalom nyílik az adatbázisok használata közben felmerülő kérdések valamint az online szolgáltatásokkal kapcsolatos kérdések megbeszélésére.

A jelentkezéseket a következő címre küldjék:

Bartha Réka Nefelejcs: bartha.reka@lib.pte.hu
Tel: 501-600 / 28030
Jelentkezési határidő: 2015.október 6.
A megadott határidőig elküldött jelentkezések a regisztráció elfogadását jelentik.

Üdvözlettel:
Bartha Réka Nefelejcs
adatbázis referens
*************************************************
PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont
H-7622 Pecs, Universitas u. 2/A.
Telefon: (72) 501-600 / 28030
E-mail: bartha.reka@lib.pte.hu