Az ország kedvenc ápolója:"Naponta megtapasztalhatom, milyen öröm adni másoknak"

2015. november 5.

nlcafe.hu - 2015-11-04

Magyar Ilona ápolót egykori tanítványa nevezte Az ország kedvenc ápolója címre.
"Nehéz dolog szembesülni az egészségügyet sújtó eszköz- és szakemberínséggel, hiszen ezáltal fáradozásainkat hiábavalónak érezhetjük, sokszor erőnket meghaladónak találhatjuk a ránk háruló terheket. Ugyanakkor az évek során megtanulhattam: nincs olyan reménytelen helyzet, amiből ne lenne valamilyen kiút, legyen szó súlyos betegségről vagy megoldandó egyéb problémáról. Sikereimet sosem egyedül, hanem egy gyógyító közösség tagjaként tudom csak elérni.

A pályán megmaradt, elhivatott, de kiégett, anyagi és magánéleti válságokkal küzdő munkatársakkal, ápolókkal kell egy csapatban dolgozni, a lehető legpozitívabb terápiás környezetet megteremteni. Családi okok miatt ez évben munkahelyváltásra kényszerültem: jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Intenzív Terápiás Intézetének Traumatológiai Intenzív Osztályán dolgozom."