Szobrot kapott a Kossuth-díjas anatómus

2015. november 13.

eletforma.hu - 2015-11-12

A Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontjában immáron negyedik alkalommal emlékeztek meg a névadóról születésnapja alkalmából. Az idei évben a tudományos ünnep programja szoboravatással is bővült, így Szentágothai János szobra méltó helyre került a kutatóközpont aulájában.A IV. Szentágothai Napok programja idén is színvonalas előadásokkal vonzotta a kutatóközpontba látogatókat. Az ünnepség rendhagyó módon szoboravatással kezdődött. A Szentágothai Jánost ábrázoló mellszobrot, melyet Oroszi Judit szobrásznő adományozott a kutatóközpontnak, Prof. Dr. Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár és Prof. Dr. Bódis József, a PTE rektora avatta fel.A hagyományokhoz híven idén is átadták a Szentágothai díjakat. 2015-ben a Szentágothai Díjat Prof. Dr. Kollár László, a PTE Természettudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanára, a Kutatóközpont Zöldkémiai kutatócsoportjának vezetője vehette át. A junior Szentágothai Díjat ezúttal Dr. Botz Bálint, a PTE Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai és Farmakoterápia Intézet volt PhD hallgatója, a Kutatóközpont Molekuláris farmakológiai kutatócsoportjának tagja nyerte el.