Szöszök és szösszenetek - Interjú Reglődi Dóra professzor asszonnyal

2016. november 16.

Új Dunántúli Napló 2016.11.16. (1,5. oldal)

Dr. Reglődi Dóra a legkeményebb orvosi alaptantárgy, az anatómia professzora. Mindemellett a medikusok egyik kedvence, nyolcszor kapta meg a kiváló oktató kitüntetést. Kutatóként ugyancsak izgalmas kérdésekkel foglalkozik, ehhez kapcsolódó hobbiját pedig óriási érdeklődéssel figyelik.

Dr. Reglődi Dóra a Leőwey Klára Gimnáziumba járt középiskolába, de az olaszországi Triesztben érettségizett, angol nyelven. A Pécsi Orvostudományi Egyetemen diplomázott, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, egyetemi tanár, a PTE Anatómiai Intézetének igazgatója. Beszél spanyolul, franciául, angolul és németül, utóbbi két nyelven és magyarul folyamatosan tanít. Akadémiai Díjat kapott, kétszeres Bólyai ösztöndíjas, elnyerte a L´Oreal-UNESCO Nőkért és tudományért magyar ösztöndíjat is. A bemutatott különleges hobbik mellett nagy utazó. Lánya, Lili 15 esztendős.

A cikk folytatása a mellékletben olvasható:

Dokumentum(ok)