Karunkra látogat dr. Mihai Răzvan Ungureanu

2017. március 27.

Dr. Mihai Răzvan Ungureanu egyetemi tanulmányait a iaşi Alexandru Ioan Cuza Egyetemen végezte történelem – filozófia szakon, majd az oxfordi St. Cross College judaisztika szakán.

Középiskolai tanárként kezdte pályáját, majd előbb tanársegéd, adjunktus, végül címzetes egyetemi tanár lett a Jászvásárhelyi Egyetemen. 2004-től az egyetem judaisztikai tanszékét vezette, majd 2007-től a Román Nemzetvédelmi Egyetemen tanított Bukarestben.

2004-ben Románia legfiatalabb külügyminisztere lett, majd 2012-ben Románia miniszterelnöke. Ez idő alatt komoly lépéseket tett a Marosvásárhelyi Orvos- és Gyógyszerésztudományi Egyetem magyar fakultásának megalapítására, összhangban a román alkotmánnyal és tanügyi törvénnyel.

A Pécsi Tudományegyetem rektora és szenátusa 2012-ben a Pécsi Tudományegyetem díszdoktorává fogadta dr. Mihai Răzvan Ungureanut, Románia korábbi miniszterelnökét, akit dr. Miseta Attila professzor, karunk dékánja terjesztett fel a megtisztelő címre. Miniszterelnök úr aktív volt a román - magyar kapcsolatok építésében, és segítségére a jövőben is számítunk.

Dr. Mihai Răzvan Ungureanu mostani pécsi látogatása során két előadást is tart. Április 3-án, délelőtt 10 órakor a bölcsészkaron „Modernity and the formation/challanges of 19th century East-European nation-states” címmel hallhatják az érdeklődők, ezután 17 óra 30 perctől karunkon ad elő,  „The State of Health of the Romanian Health System” címmel.