Hírek

Egyéb hírek - 2017. április 25, kedd

A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia összegzése

A XXXIII. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekciójának házigazdája a PTE Általános Orvostudományi, Egészségtudományi és Gyógyszerésztudományi Karai voltak. A rendezvény a XXXIII. OTDK legnépesebb szekciója volt, mintegy 530 pályamunkával.

Közel két éves felkészülési periódus, sok munka áll a szervezők mögött, akik mindent megtettek azért, hogy a pécsi OTDK emlékezetes legyen.

Dr. Mátyus László, a szakmai bizottság elnöke a következőt írta a zsűriknek szánt tájékoztató levelében: "Célunk, hogy a konferencia jó hangulatban teljen, és örök, jó emlék legyen diákköröseink számára."

A visszajelzések alapján a célt sikerült elérni.

Az egyetemünkről induló általános orvos-, fogorvos- és gyógyszerész hallgatók több, mint a fele ért el helyezést. A 2015-ben rendezett budapesti OTDK-hoz képest az első helyeink száma több, mint a duplájára nőtt, és a második helyezettek számát is növelni tudtuk.

A pécsi szervező bizottság tagjai voltak

Prof. Dr. Ertl Tibor, a XXXII. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekció ügyvezető elnöke

Prof. Dr. Figler Mária, a XXXII. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekció ügyvezető titkára

Dr. Garai János, a XXXII. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekció ügyvezető titkárhelyettese

Vass Réka Anna hallgatói képviselő

Dr. Tényi Dalma hallgatói képviselőhelyettes

Gitta Stefánia hallgatói képviselőhelyettes

Dr. Hock Márta, az egészségtudományok titkára

Dr. Horváth Györgyi, a gyógyszerésztudományok titkára

Dr. Nagy Ákos, a fogorvostudományok titkára

Dr. Tamás Andrea, az általános orvostudományok titkára

Dr. Garami András TDT-tag

Dr. Polgár Beáta TDT-tag

Császár András TDT-tag

Környei Bálint Soma TDT-tag

Sohonyay Fanni Mirella TDT-tag

Vértes Vivien TDT-tag

Czirkosné Farkas Andrea

Dr. Duga Zsófia

Goldbach Julianna

Kocsisné Halas Ágnes

Kovács Gábor

Kovács Judit

Varga Gábor

 

A PTE általános orvos, fogorvos és gyógyszerész kvóta 78 fő volt.

 

Eredmények

 

Az OTDK legjobb előadói díját Vass Réka nyerte.

1.helyezettek

Ábel József, Antal Veronika - Kísérletes Neurológia

Témavezetők: Dr. Reglődi Dóra, Dr. Pál Endre, Dr. Bánki Eszter

Anatómiai Intézet

 

Burján Adrienn - Pathológia I. tagozat
Témavezető: Dr. Kajtár Béla

Pathológiai Intézet

 

Gaszler Péter - Biofizika tagozat
Témavezetők: Dr. Bugyi Beáta, Vig Andrea Teréz

Biofizikai Intézet

 

Hargitai Renáta Nóra - Kísérletes mikrobiológia I. tagozat

Témavezetők: Dr. Reuter Gábor, Dr. Pankovics Péter

Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet

 

Horváth Anna Csenge - Urológiai tagozat
Témavezetők: Dr. Pusztai Csaba, Dr. Szántó Árpád

Urológiai Klinia

 

József Kristóf, Niklai Bálint - Ortopédia és Traumatológia tagozat
Témavezetők: Dr. Tunyogi Csapó Miklós, Dr. Schlégl Ádám

Ortopédiai Klinika

 

Pasitka Jonatán - Molekuláris-celluláris farmakológia és élettan tagozat
Témavezetők: Dr. Lukács András, Dr. Grama László

Biofizikai Intézet

 

Rozanovic Martin - Aneszteziológia, intenzív terápia I. tagozat
Témavezetők: Dr. Loibl Csaba, Dr. Csontos Csaba

Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet

 

Szakács Zsolt - Gasztroenterológia II. tagozat
Témavezetők: Dr. Balaskó Márta, Dr. Bajor Judit

Transzlációs Medicina Intézet, I.sz. Belgyógyászati Klinika

 

Szappanos Eszter - Interdiszciplináris fogorvostudományok tagozat

Témavezetők: Dr. Tigyi Zoltán, Dr. Lempel Edina

Fogászati és Szájsebészeti Klinika

 

Ujvári Balázs - Anatómia, morfológia I. tagozat
Témavezető: Dr. Gaszner Balázs

Anatómiai Intézet

 

Vass Réka Anna - Szülészet-nőgyógyászat tagozat

Témavezetők: Dr. Tamás Andrea, Dr. Polgár Beáta

Anatómiai Intézet

 

Zsoldos Gréta - Sebészet II. tagozat

Témavezetők: Dr. Józsa Gergő, Dr. Vástyán Attila

Gyermekgyógyászati Klinika

 

2.helyezettek

Adámy András - Gyulladás tagozat

Témavezetők: Dr. Helyes Zsuzsanna, Dr. Scheich Bálint, Bencze Noémi

Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet

 

Bencze Gábor Tamás - Képalkotás és nukleáris diagnosztika I. tagozat
Témavezetők: Dr. Szukits Sándor, Dr. Kékkői László

Radiológiai Klinika

 

Bölcsföldi T. Barbara - Fül-orr-gégészet, fej-nyak sebészet tagozat
Témavezető: Dr. Szanyi István

Fül- Orr- Gégészeti és Fej- Nyaksebészeti Klinika

 

Czétány Péter - Molekuláris biológia tagozat

Témavezetők: Dr. Horváth Gabriella, Dr. Opper Balázs

Anatómiai Intézet

 

Dávidovics Kata - Sebészet I. tagozat
Témavezető: Dr. Vajda Péter

Gyermekgyógyászati Klinika
 

Fülöp Barbara - Kísérletes mikrobiológia II. tagozat

Témavezető: Dr. Melegh Szilvia

Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet

 

Harmouche Ahmed - Bioinformatika, számítógépes modellezés tagozat
Témavezető: Dr. Tóth Arnold

Radiológiai Klinika

 

Kántás Boglárka - Farmakológia tagozat
Témavezetők: Dr. Helyes Zsuzsanna, Dr. Borbély Éva, Dr. Hunyady Ágnes

Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet

 

Környei Bálint Soma - Képalkotás és nukleáris diagnosztika II. tagozat
Témavezetők: Dr. Tóth Arnold, Dr. Schwarcz Attila

Idegsebészeti Klinika

 

Martina Eszter - Biofizika tagozat
Témavezetők: Dr. Huberné Dr. Barkó Szilvia, Dr. Bódis Emőke, Szatmári Dávid

Biofizikai Intézet

 

Nagy Ákos - Anatómia, morfológia II. tagozat
Témavezetők: Dr. Gaszner Balázs, Füredi Nóra

Anatómiai Intézet

 

Ott Virág - Patológia II. tagozat
Témavezetők: Dr. Fülöp Balázs Dániel, Dr. Tamás Andrea

Anatómiai Intézet

 

Oli Jacobsen - Anatómia, morfológia I. tagozat
Témavezető: Dr. Balogh Péter

Immunológiai és Biotechnológiai Intézet

 

Ragán Dániel - Laboratóriumi Medicina tagozat
Témavezetők: Dr. Kustán Péter, Dr. Mühl Diána

Laboratóriumi Medicina Intézet

 

Ritz Roxána, Sóti András László - Biokémia I. tagozat
Témavezetők: Dr. Kovács Krisztina, Dr. Kiss Tamás

Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézet

 

Vass Réka Anna - Onkológia II. tagozat
Témavezetők: Dr. Kovács Krisztina, Dr. Tamás Andrea, Dr. Boronkai Árpád

Anatómiai Intézet

 

3.helyezettek

Császár András - Kísérletes neurológia

Témavezetők: Dr. Jüngling Adél, Dr. Tamás Andrea

Anatómiai Intézet

 

Cser Annamária - Elméleti fogorvostudományok II. tagozat

Témavezetők: Dr. Frank Dorottya, Dr. Nagy Tamás

Fogászati és Szájsebészeti Klinika

 

Különdíjasok

Belák Mátyás - Gyulladás tagozat

Témavezetők: Dr. Horváth Ádám, Dr. Helyes Zsuzsanna

Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet
 

Béres Bence - Urológia tagozat
Témavezetők: Dr. Szántó Árpád, Dr. Horváth Bálint

Urológiai Klinika

 

Boda Gabriella - Gyógyszerhatástan, klinikai gyógyszerészet tagozat

Témavezető: Dr. Poór Miklós

Gyógyszerésztudományi Kar

 

Bogár Péter Zoltán - Bioinformatika, számítógépes modellezés tagozat
Témavezetők: Dr. Kiss István, Dr. Maróti Péter

Orvosi Népegészségtani Intézet

 

Csiszár Beáta, Kozma Nóra - Kardiovaszkuláris medicina II. tagozat
Témavezető: Dr. Szabados Eszter

I.sz. Belgyógyászati Klinika

 

Hamarics Zsófia - Infektológia tagozat
Témavezetők: Dr. Reuter Gábor, Boros Ákos

Orvosi Mikrobiológiai és Immunitástani Intézet

 

Lovász Bálint Viktor – Elméleti fogorvostudományok I. tagozat

Témavezető: Dr. Lempel Edina

Fogászati és Szájsebészeti Klinika

 

Meszarics Réka - Klinikai fogorvostudományok tagozat

Témavezető: Dr. Lempel Edina

Fogászati és Szájsebészeti Klinika

 

Pagáts Rebeka, Csernela Zsófia - Élettan, kórélettan IV. tagozat
Témavezetők: Dr. Balaskó Márta, Dr. Tenk Judit

Transzlációs Medicina Intézet

 

Szponzori támogatottak

Czétány Péter - Urológia tagozat
Témavezetők: Dr. Sarlós Donát Péter, Dr. Pusztai Csaba

Urológiai Klinika

 

Horváth Adrienn - Gyógyszerészi kémia, gyógyszeranalitika, farmakognózia II. tagozat

Témavezetők: Dr. Horváth Györgyi, Dr. Bencsik Tímea

Gyógyszerésztudományi Kar  

 

Kun Dániel - Anatómia, morfológia I. tagozat
Témavezetők: Dr. Gaszner Balázs, Dr. Gaszner Tamás

Anatómiai Intézet

 

Mayer Flóra - Szemészet tagozat
Témavezetők: Dr. Werling Dóra, Váczy Alexandra, Dr. Atlasz Tamás

Anatómiai Intézet

 

Schönfeld Kristóf - Kardiovaszkuláris medicina I. tagozat
Témavezetők: Dr. Horváth Iván, Dr. Szokodi István, Dr. Ferdinandy Péter

Szívgyógyászati Klinika

 

Szakács Zsolt - Élettan, kórélettan II. tagozat
Témavezetők: Dr. Balaskó Márta, Dr. Rostás Ildikó

Transzlációs Medicina Intézet

 

Vértes Vivien - Kardiovaszkuláris medicina IV. tagozat
Témavezető: Dr. Faludi Réka

Szívgyógyászati Klinika

 

 

Az összesített eredményeket mellékletünkben olvashatja.

 

Dr. Miseta Attila, karunk dékánja minden közreműködőnek köszöni a részvételt, és gratulál az eredményes szerepléshez!

Letölthető dokumentum(ok)

Hírarchívum