Sajtószoba - 2017. május 3, szerda

Tomboltak az egyetemisták a Pécsi Egyetemi Napok rendezvényein

A PEN talán az egyik olyan esemény, amelyért önmagában érdemes egyetemistának lenni - idén is sokan ezt érezték a rendezvények alatt.

A Pécsi Egyetemi Napok  immár 20 éves múltra tekint vissza. Már az 1990-es évek elején elkezdődött az a fajta organizációs folyamat, amelynek célja az volt, hogy a város összes egyetemi karát legalább pár napig összefogja, és egy kollektív egyetemista érzetet, tudatot hozzon létre. Az egyik fő kellékként szolgált ehhez a diákrektor választás, amely már a PEN hajnalán is szerves részét képezte a fesztiválnak.

A szervezők idén is megpróbálták a sokféle zenei igényt és ízlést kielégíteni, ezért a fesztivált két szegmensre osztották: voltak a "dögös dallamok" (koncertek), és a "mély beat"-ek (Urban Jungle helyszín, diszkó stb.).

Forrás

pecsinapilap.hu