Meghívó - Kutatók Éjszakája 2017 Programjainkra

2017. szeptember 7.

Kutatók Éjszakája – Általános Orvostudományi Kar, Gyógyszerésztudományi Kar és a Klinikai Központ programjai

A Pécsi Tudományegyetem már több éve részt vesz a  Kutatók Éjszakája programsorozat rendezvényein, amelyet évről évre egyre több érdeklődő látogat. Az idei évben az Általános Orvostudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar és a Klinikai Központ is számos érdekes programot szervez, hogy minden korosztály betekintést nyerhessen kutató és oktató és gyógyító munkánkba.

Programjaink helyszínei:

• PTE ÁOK Elméleti Tömb (7624 Pécs, Szigeti út 12.)
  • Szentágothai János Kutatóközpont (7624 Pécs, Ifjúság útja 20.)
  • PTE Klinikai Központ (7624 Pécs, Ifjúság útja 23.)
  • PTE Gyógyszerésztudományi Kar (7624 Pécs, Rókus utca 2)

Programjainkra minden korosztályt szeretettel várunk, hiszen lesz Teddy Maci Kórház a legkisebbeknek, anatómiai, élettani, mikrobiológiai, biofizikai, farmakológiai, gyógynövénytani bemutató a nagyobbaknak, és az igazán elszánt közönség részt vehet a Szimulációs Oktató Központ újraélesztési tanfolyamán vagy az Igazságügyi Orvostani Intézet kriminalisztikai bemutatóin is.

A Szentágothai János Kutatóközpontban tudományos előadásokat hallgathatnak általános iskolásoktól és már tapasztalt kutatóktól, mindezek mellett a Szentágothai János Kutatóközpont Aulájában és a Klinikai Központ épületében különböző szűrőprogramokkal és prevenciós tanácsadással várjuk az érdeklődőket.

Programok, regisztráció

Felhívjuk figyelmüket, hogy bár a programok ingyenesek, a helyek korlátozott száma miatt a programok nagy része előzetes regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy 14 éven aluli gyermekek regisztrációja esetén a kísérő szülők is regisztráljanak a programokra, amennyiben az intézetekbe, előadótermekbe is be kívánják kísérni a gyermekeket.

Szeretettel várnunk minden kedves érdeklődőt!

Dr. Nyitrai Miklós egyetemi tanát, tudományos dékánhelyettes

Dr. Tamás Andrea egyetemi docens, Anatómiai Intézet

Dr. Duga Zsófia irodavezető, Magyar Felvételi és Hallgatói Szolgáltató Iroda

Csehné Praks Anikó ügyvivő szakértő, Magyar Felvételi és Hallgatói Szolgáltató Iroda