Pannon Tudományos Díjat vehetett át dr. Kosztolányi György, a Pécsi Tudományegyetem Széchenyi-díjas akadémikusa

2017. október 13.

A Pannon Tudományos Nap alkalmából tizenharmadik alkalommal gyűltek össze a dunántúli régió tudományos életének képviselői Nagykanizsán, hogy közérthető formában adjanak számot a legújabb kutatási eredményekről. A rendezvényt a Magyar Tudományos Akadémia Pécsi és Veszprémi Területi Bizottsága szervezte.

A megnyitót követően adták át a Pannon Tudományos Díjat, amit az idei esztendőben dr. Kosztolányi György, a Pécsi Tudományegyetem Széchenyi-díjas akadémikusa vehetett át. A kitüntetett kutató előadásában ezúttal a genetikai mutációk és az idő kapcsolatára világított rá.

A Pannon Tudományos Nap keretében ezúttal is érdekes témák vetődtek fel, az érdeklődők előadást hallhattak többek között a 3D-s nyomtatás egészségügyben történő alkalmazásáról vagy éppen az olasz társadalom migrációhoz való viszonyáról.

forrás

Zalai Hírlap