Alvásmedicinai, bőrgyógyászati, farmakológiai előadások Marosvásárhelyen

2017. október 20.

A Romániai Magyar Orvos- és Gyógyerészképzésért Egyesület jövő heti továbbképző ülésszakán a Pécsi Tudományegyetem Orvostudományi Karának három oktatója lesz a vendég. Dr. habil. Faludi Béla PhD, a Neurológiai Klinika szakorvosa, az alvásmedicina kiemelkedő szakértője hétfőn, kedden és szerdán 16-20 óra között az alvás- és légzészavarokról és azok következményeiről tart előadást. Prof. dr. Gyulai Roland, a pécsi Bőr-, Nemikórtani és Onkodermatológiai Klinika vezető egyetemi tanára szerdán, csütörtökön és pénteken 16-20 óra között a bőr élettanáról, kórtanáról, szövettanáról és a bőrbetegségekről ad elő. Prof. dr. Pintér Erika, a Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet vezető egyetemi tanára szerdán és csütörtökön 16-20 óra, valamint pénteken 18-20 óra között a magas vérnyomás kezeléséről, a véralvadásra ható szerekről, az antidepresszánsokról, a diabétesz kezeléséről és az immunfarmakológiáról tart előadást. Pénteken 16-18 óra között angol nyelven mutatja be az antidepresszánsokról szóló előadását.

forrás

www.e-nepujsag.ro