Nekem nincs ebédem - jótékonysági hangverseny - december 5.

2017. november 28.

A Pécsi Jótékony Nőegylet tagjai idén is megrendezik "Nekem nincs ebédem" című jótékonysági hangversenyüket december 5-én, 19 órától a Kodály Központban. A Nőegylet 1997-ben alapította ezt a jószolgálati programját, tehát immár húsz éves hagyomány, hogy művészeti gálaest keretében gyűjtenek adományokat a nehéz sorsú pécsi gyermekek támogatására.

Kezdeményezésük eredményeként olyan gyerekek kaphatnak ingyenes iskolai étkeztetést, akik az állami szociális hálóból kimaradnak, de élethelyzetük okán társadalmi támogatásra szorulnak. A nőegyleti adományokból minden évben egy tanéven keresztül 100-120 általános iskolás gyermek juthat ingyenes étkezésekhez.

Az idei műsor

Johann Strauss: Denevér - nyitány

Johann Strauss: A denevér - keresztmetszet

Kodály Zoltán: Háry-szvit

A Pannon Filharmonikusokat Oberfrank Péter vezényli.

A közreműködők

• Gheorghita Orsolya
    • Rosalinda
  • Kiss Tivadar
    • Eisenstein
  • Bergovecz Dávid
    • Alfréd
  • Vermes Tímea
    • Adél
  • Balogh Eszter
    • Orlovszky
  • Bognár Szabolcs
    • Falke
  • Egri Sándor
    • Frank
  • Rubind Péter
    • Blind
  • Sárközi Edina
    • Ida

A Pécsi Nemzeti Színház Énekkara

Schweier Rita tavaly készített interjút Kittkáné Bódi Katalinnal, a jubiláló Pécsi Jótékony Nőegylet újraalapító elnökével, karunk munkatársával - ezt idézzük vissza.