Dr. Buzsáki György tanácsai felvételizőknek

2022. január 18.

„Két dologra van szükségetek a most kezdődő felnőtté válásotokhoz. Az első: ráérezni, rátalálni, hogy mi a szakma, pálya vagy elfoglaltság, amit örömmel és szívesen, lelkesedéssel csinálnátok. A másik, hogy a kiválasztott irány valamilyen módon megélhetést is biztosítson. A többi mind magától megy” - mondta dr. Buzsáki György, a Pécsi Tudományegyetem alumnusa és díszdoktora a felvételizőknek küldött videóüzenetében.

Az Agy-díjas kutató Madách Imre művét, Az ember tragédiáját használta szimbólumként, amikor az élet küzdelmeiről, céljáról beszélt. Megfogalmazása szerint ha a munkánk és erőfeszítéseink célja az embertársainkon való segítségadás, és megtanulunk mások boldogságának is örülni, akkor könnyű minden egyes napot sikerként elkönyvelni.

Forrás:

univpecs.com

A neves tudóssal honlapunkon is olvashatnak interjút:

"Mindent, amit elértem, a pécsi éveknek köszönhetek" – interjú dr. Buzsáki Györggyel

Fotó:

Csortos Szabolcs/UnivPécs