Piknikre hívták a pécsi orvoskarra felvételizőket

2022. június 30.

"Orvos leszek - kezdőcsomag" néven rendeztek pikniket a PTE orvoskarának új parkjában június 27-én, ahová a szervezők minden idén felvételiző diákot szeretettel vártak.

Milyen kihívások fogadják a belépő hallgatót a pécsi orvosképzés első fél évében? Tényleg annyira rémisztő a kémia, mint amilyennek mondják? Hogyan lehet felkészülni a legeslegelső vizsgaidőszakra? Ehhez hasonló témakörök érintésével próbálták segíteni a leendő pécsi orvosisokat a Stratégiai Marketing és Toborzó Iroda által szervezett eseményen.

A pikniken pécsi orvostanhallgatók meséltek érettségi nehézégeikről, életútjukról, az orvosi egyetemi tapasztalataikról, valamint olyan egyetemi kulisszatitkokról, melyekről okvetlenül tudniuk kell a felvételizőknek.

A rendezvényen szép számmal vettek részt felvételiző diákok, a piknikről Lorencz Máté készített fotókat: